Piątek 20.10.2017

•

Szanowna Pani Dyrektor,                                                                                                                                                           Szanowni Pedagodzy,                                                                                                                                                               Szanowni Pracownicy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy za cierpliwość, za dobre serce i wyrozumiałość. Za troskę i zaufanie oraz trud, jaki codziennie wkładacie w nasz proces edukacji.

• ZARZĄDZENIE Nr 5/2017/2018

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

z dnia 20 września 2017r.

w sprawie określenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych
    w roku szkolnym2017/2018

1. Na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U.2017, poz. 1603) ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018:
  •  Znalezione obrazy dla zapytania IV edycja programu wzorowa łazienka   We wrześniu nasza szkoła dołączyła do IV edycji programu "Wzorowa łazienka". Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałości o zdrowie najmłodszych. Zwycięskim szkołom ufundowany będzie generalny remont szkolnych łazienek, a 100 wyróżnionym roczny zapas produktów Domestos.

W programie nie tylko chodzi o wygraną, ale także o edukację dzieci związaną z higieną i zdrowiem.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z programem na stronie www.wzorowalazienka.pl

• Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu  6 października  2017 (piątek)

To radosne święto obchodzone jest  zawsze w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

Z tej okazji mamy pomysł na powstanie:

Wielkiej fotograficznej wystawy Waszych Uśmiechów.

Uśmiechajcie się, róbcie selfie, wydrukujcie je i przynoście fotografie  do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Agaty Tomaszewskiej- Woźniak lub do Waszej koleżanki Aleksandry Sałek z klasy VII.

• Znalezione obrazy dla zapytania konkursy kuratoryjne

W roku szkolnym 2017/2018 na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzone zostaną konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych z języka polskiego i matematyki. Konkursy kierowane są do uczniów szczególnie uzdolnionych, wykazujących zainteresowanie związane z wybranym przedmiotem.

• 20.09.2017

Znalezione obrazy dla zapytania akademia bezpiecznego puchatka niebieskie tło

Nasza szkoła już po raz 6 przystąpiła do Akademii Bezpiecznego Puchatka. Program przeznaczony jest dla uczniów klasy pierwszej, relizowany podczas zajęć z wychowawcą.

Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności w drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. W tym roku materiały szkoleniowe wzbogacone zostały równieżo tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

•  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017r. (poniedziałek) o godz. 9.15 w sali gimnastycznej. Po inauguracji odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

• Stypendium szkolne

1. Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia uprawniający do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższy niż kwota, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 930 z późn. zm.), tj. 514 zł.

Wyprawka pierwszoklasisty

1. Zeszyty:

•  zeszyt 16 kartkowy w linię (najlepiej kolorową)

•  2 zeszyty 16 kartkowe w kratkę

• zeszyt 32  kartkowy w kratkę do kontaktów z rodzicami, tzw. zeszyt kontaktowy z wpisanymi na pierwszej stronie danymi ucznia (imię i nazwisko dziecka, tel. kontaktowy do rodziców) – od pierwszego dnia nauki.

•

W przypadku zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika należy wpłacić na konto szkoły: 04 1030 1508 0000 0005 5095 0006

Kwotę za zniszczony lub niezwrócony podręcznik zgodnie z zamieszczoną niżej tabelką w tytule wpisując imię i nazwisko dziecka.

Konkurs logopedyczno-recytatorski "Językowe łamańce"

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas I-III do wzięcia udziału w

I MOKOTOWSKIM KONKURSIE LOGOPEDYCZNO – RECYTATORSKIM
„JĘZYKOWE ŁAMAŃCE "

PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI MAŁGORZATY STRZAŁKOWSKIEJ.

Cele konkursu:

• kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej oraz wyrazistej artykulacji,
  • rozwijanie uzdolnień recytatorskich,
  • promowanie pięknej wymowy,
  • rozwijanie twórczych talentów,
  • promocja zajęć logopedycznych.

Konkurs będzie przeprowadzony na czterech poziomach (w kategoriach wiekowych):

• starsza grupa przedszkolna
  • klasy I
  • klasy II
  • klasy III

Przebieg konkursu odbędzie się w II etapach:

I ETAP – eliminacje wewnętrzne – powinny odbyć się w macierzystej placówce do połowy kwietnia.

II ETAP – konkurs finałowy – odbędzie się w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1, przy ul. Gościniec 53,  biorą w nim udział finaliści  I etapu.

Zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w ZSP 1.

Regulamin i wzór zgłoszenia udziału w konkursie w załączeniu:

REGULAMIN_JL.docx

ZAPROSZENIE.docx

ZGLOSZENIE_FINALISTOW.docx

ZGLOSZENIE_SZKOLY.docx

ZGODA.docx

Zainteresowane placówki prosimy o zgłoszenie udziału w konkursie (na załączonych drukach) i przesłanie ich pocztą elektroniczną: e-mail: zsp1@edu.um.warszawa.pl do 23.03.2016 r. Bardzo prosimy o dostarczenie zgłoszeń w terminie.

ZAPRASZAMY DO ZSP 1 I ŻYCZYMY POWODZENIA!

Koordynatorki konkursu:

Krystyna Urban