•                            ,, Życie nie tylko po to jest, by brać".

/S.Sojka/

U podstaw działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Warszawie leży idea bezinteresownego pomagania ludziom i instytucjom niosącym pomoc, kierowaną do społeczności lokalnej. Uczniowie uczestniczący w działaniach Koła kształtują swoją osobowość w duchu odpowiedzialności i poszanowania wartości drugiego człowieka.

Realizacja odbywa się poprzez wykorzystanie różnych form aktywności uczniów, które służą zarówno potrzebującym ale rozwijają również przyjacielskie relacje w społeczności szkolnej.

CELE PROGRAMU:

- uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi,

- kształtowanie odpowiedzialności, otwartości i bezinteresowności,

- rozwijanie życzliwości oraz zdolności interpersonalnych,

- przeciwdziałanie egoizmowi, lenistwu, osamotnieniu,

- budowanie poczucia własnej wartości,

- wdrażanie do wytrwałej pracy,

- poszanowanie cudzej własności,

- zaspokajanie potrzeb działania w grupie rówieśniczej,

- dzielenie się swoim czasem wolnym z innymi,

- przeciwdziałanie nałogom i agresji,

- troska o los zwierząt.