• 75- lecie

• 75- lecie Szkoły Podstawowej nr 3

„Wspomnienia nasze rosną i zmieniają się wraz z wami.(...).

Nasza przeszłość jest zawsze tylko teraźniejszością naszą”.

31 maja 2012 r. w obchodziliśmy 75 rocznicę powstania naszej szkoły. Świętowanie jubileuszu to powrót
          do przeszłości, wertowanie po raz kolejny kart historii i  odnajdywanie w nich na nowo cząstki własnej tożsamości. W szkole na Siekierkach spędziło najważniejsze lata swego życia wiele pokoleń młodzieży.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Halina Malik. Powitała przybyłych gości: Zastępcę Burmistrza Mokotowa Krzysztofa Skolimowskiego, p._Beatę Murawską - z-cę dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy, p._Barbarę Żółkiewską - członka Zarządu ZNP W-wa Mokotów, p._Zofię Radecką i p._Jolantę Kolczyńską - uczestniczki Powstania Warszawskiego, związane z naszą szkołą od wielu lat. W obchodach Jubileuszu, ze względu na stan zdrowia, nie mogła uczestniczyć Matka Chrzestna Sztandaru Szkoły- p._Jadwiga Podrygałło.

Dyrektor Halina Malik, podziękowała za przybycie współpartnerom szkoły: proboszczowi Parafii o._Tadeuszowi Suślikowi, p._Annie Michalak- dyrektorowi Ośrodka Działań Artystycznych ,,Dorożkarnia", p._Jolancie Michalewicz z Stowarzyszenia ,,Parafiada", p._Markowi Małowskiemu - dyrektorowi MDK ,,Mokotów",_p._Renacie Wardeckiej - prezesowi Zarządu Fundacji ,,Bo Warto".

Pani Dyrektor w przemówieniu serdecznie powitała byłych dyrektorów szkoły i pracowników: Mieczysławę Lewicką, Wiesławę Kozerę, Stanisława Grochowskiego, Annę Kosin, Bożenę Włodarską, Katarzynę Koper.

Pani Halina Malik odczytała list gratulacyjny od Szanownej Pani Prezydentowej Rzeczypospolitej Polski-_Anny Komorowskiej.

Zebrani wysłuchali wystąpień okolicznościowych: p. K. Skolimowskiego, p. B. Murawskiej, p.,B.,Żółkiewskiej, p.,Z.,Radeckiej, p.,J. Kolczyńskiej.

Podczas uroczystości, minutą ciszy uczczono pamięć pani Anny Pasoń, która zmarła nagle 24 maja 2012r. Była nauczycielem SP3 od 1964r., uczyła matematyki i fizyki.W latach 1985 - 1990 pełniła funkcję dyrektora szkoły.

75 rocznica istnienia naszej szkoły  stała się okazją do wspomnień oraz złożeniem szacunku i uznania ludziom, którzy przez wiele lat pracowali na dobry wizerunek szkoły.

Po części oficjalnej i wyprowadzeniu Pocztu Sztandarowego, nastąpiła część artystyczna. Zebrani mieli okazję do,sentymentalnej podróży w przeszłość.

Goście, absolwenci i byli pracownicy szkoły mogli obejrzeć sale lekcyjne, zobaczyć, jak zmienił się budynek szkoły w ostatnich latach. Duże zainteresowanie wzbudziły kroniki szkolne. Uroczyste świętowanie Jubileuszu przebiegało w,niezwykle miłej atmosferze, pełnej wspomnień, ale też życzeń dotyczących przyszłości.

Staranne przygotowania, w które wszyscy włożyli tak wiele wysiłku, sprawiły, że jubileusz 75-lecia SP 3 był wydarzeniem niezwykłym i niezapomnianym. Przywołał wspomnienia, sprowokował do wypowiedzenia wielu ciepłych słów.