Nawigacja

 • Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

    Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia - Obrazek 1

     Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1, życzy Świąt wypełnionych miłością, radością.
  niosących całej społeczności spokój i odpoczynek.

      Niech w Nowym Roku spełnią się wszelkie marzenia. Niech nie opuszcza Was optymizm, szczęście, zgoda ze sobą, mądrość w działaniu i wiara w ludzi.

  Halina Malik

   

   

 • Zaproszenie

                Znalezione obrazy dla zapytania choinka

      Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Warszawie, serdecznie zaprasza Rodziców, Uczniów oraz wszystkich sympatyków szkoły na koncert świąteczny 20 grudnia 2017 r., o godzinie 17 w sali gimnastycznej Zespołu.

  Halina Malik

   

 • Wszawica

  Wszawica

  W celu zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci, prosimy Rodziców o zapoznanie się z materiami informacyjnymi.

  Algorytm postepowania w przypadku wszawicy

   

 • Edukacja przeciwpowodziowa dzieci i młodzieży w 2017 roku.

    Uczniowie klas V-VII wzięli udział w projekcie „Edukacja przeciwpowodziowa dzieci i młodzieży w 2017 roku” dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Nasza szkoła położona jest na terenie zalewowym, stąd pomysł nauczycieli by wziąć udział w projekcie.

      Celem projektu jest szerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powodziowego wśród dzieci i młodzieży, zapoznanie uczniów uczących się w placówkach oświatowych z terenu województwa mazowieckiego z tematyką i specyfiką powodzi oraz nauczanie odpowiednich reakcji w przypadku wystąpienia takiego zagrożenia. 

   

 • Projekt Samorządna Młodzież 2.0

               Znalezione obrazy dla zapytania samorządna młodzież 2.0 civis polonus

       Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w projekcie Fundacji Civis Polonus: „Samorządna Młodzież 2.0”. Celem projektu jest zwiększenie samorządności młodych ludzi poprzez wykorzystanie możliwości tkwiących w mechanizmach budżetu partycypacyjnego i inicjatywy lokalnej. Udział w projekcie daje młodym ludziom w każdym wieku możliwość zaangażowania się w sprawy swojego osiedla, dzielnicy i miasta.

       W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach zorganizowanych przez przeszkolonych nauczycieli, udział w warsztatach na terenie szkoły oraz w debacie i warsztatach organizowanych przez Fundację Civis Polonus i  Burmistrza Mokotowa.

   

   

   

 • Telefon pierwszej pomocy

  25.11.2017

  „Cierpienie dziecka

  jest największą porażką ludzkości”.

  Znalezione obrazy dla zapytania szlachetny gest fundacja

           Z myślą o potrzebujących dzieciach, Fundacja „Szlachetny Gest” organizuje  akcję z udziałem Szkół lub Organizacji, którym pomoc chorym dzieciom nie jest obojętna. Akcja- Telefon pierwszej pomocy w ramach, której uczestnicy mogą oddać stary telefon komórkowy i zamienić go w pomoc, jest skierowana do najbardziej potrzebujących dzieci.

       W każdym domu, u nas i u znajomych, z pewnością można znaleźć niepotrzebne, zalegające na dnie szuflad i szaf telefony!

  Telefony sładamy w specjalnie przygotowanych przez Fundację Szlachetny Gest pojemnikach umieszczonych  w strefie rodzica.

  I Ty masz okazję zostać SUPERBOHATEREM.

  Samorzad Uczniowski, Koło Wolontariatu.

   

 • Dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych

  Dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych

  Szanowni Rodzice,

  zgodnie z

  ZARZĄDZENIEM Nr 5/2017/2018

  Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

  z dnia 20 września 2017r.

  w sprawie określenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym2017/2018

  /Na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U.2017, poz. 1603) ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018:/

  informujemy, że 2, 3 listopada 2017 r. to dni wolne od zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Na życzenie rodziców dyrektor szkoły zorganizuje zajęcia opiekuńcze dla uczniów. Prosimy do 30 października 2017 r. zgłosić pisemną prośbę o opiece do wychowawcy klasy /respektujemy też wiadomości w e-dzienniku/. Dyżur trwa od godziny 7.30-16.00. W tych dniach nie organizujemy zajęć dydaktycznych i nie zapewniamy wyżywienia.

  Dyrektor ZSP 1, Halina Malik

   

 • 26.10.2017

   

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "ALFIK"

  TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 3 LISTOPADA 2017 r.

  Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego: Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów
  oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

  Zadania konkursowe wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 7) i gimnazjalnych.

  Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych.

  Opłata wpisowa dla jednego ucznia w konkursie to 9 zł.
  Prosimy o wpłaty do p. Magdaleny Skuzy do 10 listopada 2017 r.

   

 • Akcja ,,Dzieciaki do rakiet"

  Akcja ,,Dzieciaki do rakiet"

   

   

   

  Wejdź na stronę: https://www.dzieciakidorakiet.pl

  1. Wejdź w zakladkę - głosuj.

  2. Wyszukaj naszą szkołę.

  3. Zagłosuj (co godzinę można dodać polubienie)

  Nasz filmik! sp_3_wf_mpeg1video.mp4

  Jesienią tenis wchodzi do szkół podstawowych, a w 50 szkołach, do grona których należy nasza szkoła dzieci będą zarażać się tenisową pasją dzięki akcji ,,Dzieciaki do Rakiet!" Szkoły otrzymają sprzęt tenisowy, zaś ich nauczyciele przejdą szkolenia z prowadzenia zajęć tenisowych w ramch lekcji WF, dzięki którym będą mogli wprowadzić tenis do programu zajęć. Wszystko po to, by dzieciaki mogły spróbować tej wspaniałej dyscypliny.

  Jak to działa? Rekrutacja szkół będzie trwa od 18 września 2017 do 31 października 2017r. Najważniejszym elementem zgłoszenia jest krótki filmik, który pokazuje, jak uczniowie bawią się poprzez sport. Najważniejsze są jednak przedstawione w nim sportowe emocje i dobra zabawa. Nasz konkursowy filmik pojawił się na stronie w zakładce GŁOSUJ. Jeśli chcecie, żebyśmy wygrali GŁOSUJCIE NA NASZĄ SZKOŁĘ!!!

       Wszystkie szkoły zakwalifikowane do programu wezmą udział w rozgrywkach międzyszkolnych, których finał odbędzie się wiosną w Warszawie. Zwycięzcy wielkiego finału pojadą do paryskiego Disneylandu! Z każdego z dziesięciu miast objętych akcją do programu dostanie się pięć szkół. Po cztery szkoły, które uzyskają najwięcej głosów internautów i po jednej szkole, która zostanie wybrana przez kapitułę akcji Dzieciaki do Rakiet. Trzymajcie kciuki i głosujcie na Nas i nasz filmik. Dziękujemy. 

 • Dzień Edukacji Narodowej

                                                        Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

   Szanowna Pani Dyrektor,                                                                                                                                                           Szanowni Pedagodzy,                                                                                                                                                               Szanowni Pracownicy.

       Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy za cierpliwość, za dobre serce i wyrozumiałość. Za troskę i zaufanie oraz trud, jaki codziennie wkładacie w nasz proces edukacji.

  Niech uśmiech na naszych twarzach pokazuje, jak bardzo doceniamy Waszą pracę.

  Życzymy Wam wszystkiego najlepszego! 

   

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2Wdzięczni Uczniowie. 

   

 • Zarządzenie Dyrektora ZSP1 w sprawie określenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

  ZARZĄDZENIE Nr 5/2017/2018

  Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

  z dnia 20 września 2017r.

  w sprawie określenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych
  w roku szkolnym2017/2018

  1. Na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U.2017, poz. 1603) ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018:

   

  02.11.2017r;

  03.11.2017r;

  30.04.2018r.;

  02.05.2018r.;

  04.05.2018r.;

  01.06.2018r.

  2. Jednocześnie informuję, że w/w dniach,na prośbę rodziców, szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla uczniów.

  Dyrektor ZSP1

  Halina Malik

   

 • IV edycja programu "Wzorowa łazienka"

   Znalezione obrazy dla zapytania IV edycja programu wzorowa łazienka   We wrześniu nasza szkoła dołączyła do IV edycji programu "Wzorowa łazienka". Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałości o zdrowie najmłodszych. Zwycięskim szkołom ufundowany będzie generalny remont szkolnych łazienek, a 100 wyróżnionym roczny zapas produktów Domestos.

       W programie nie tylko chodzi o wygraną, ale także o edukację dzieci związaną z higieną i zdrowiem.

       Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z programem na stronie www.wzorowalazienka.pl

 • Światowy Dzień Uśmiechu

  Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień uśmiechu

  Światowy Dzień Uśmiechu  6 października  2017 (piątek)

      To radosne święto obchodzone jest  zawsze w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

       Z tej okazji mamy pomysł na powstanie:

  Wielkiej fotograficznej wystawy Waszych Uśmiechów.

     Uśmiechajcie się, róbcie selfie, wydrukujcie je i przynoście fotografie  do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Agaty Tomaszewskiej- Woźniak lub do Waszej koleżanki Aleksandry Sałek z klasy VII.

     Czy wiecie, że istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na swoje pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy.

  Foto Waszych roześmianych twarzy będą wywieszone na tablicach w głównym holu szkoły.

  Serdecznie zapraszamy do wspólnej uśmiechniętej zabawy !  

  opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  opiekun Samorządu Uczniowskiego

 • Znalezione obrazy dla zapytania konkursy kuratoryjne

  W roku szkolnym 2017/2018 na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzone zostaną konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych z języka polskiego i matematyki. Konkursy kierowane są do uczniów szczególnie uzdolnionych, wykazujących zainteresowanie związane z wybranym przedmiotem.

  Zainteresowanych uczniów prosimy o zapoznanie się z zakresem materiału obowiązującym w tym roku.

  Z uwagi na krótki okres przeznaczony na przygotowanie się zamieszczamy projekty programów merytorycznych konkursu polonistycznego i matematycznego.

  Linki:

  https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2018/J.Polski_SP_PROGRAM__projekt.pdf

  https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2018/program_mat_SP_projekt.pdf

  pedagog szkolny

   

   

   

   

 • Akademia Bezpiecznego Puchatka

  20.09.2017

  Znalezione obrazy dla zapytania akademia bezpiecznego puchatka niebieskie tło

       Nasza szkoła już po raz 6 przystąpiła do Akademii Bezpiecznego Puchatka. Program przeznaczony jest dla uczniów klasy pierwszej, relizowany podczas zajęć z wychowawcą.

     Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności w drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. W tym roku materiały szkoleniowe wzbogacone zostały równieżo tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

   Po realizacji scenariuszy zajęć dzieci wezmą udział w ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który będzie przeprowadzony w II połowie listopada.

     „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat Honorowy nad Programem sprawuje Komendant Główny Policji. Uczestnictwo
  w programie jest w pełni bezpłatne.

  pedagog szkolny

   

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017r. (poniedziałek) o godz. 9.15 w sali gimnastycznej. Po inauguracji odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

        Przedszkole czynne od 1 września 2017r. w godzinach 7.00- 17.30.

   

  Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej NMP Królowej i Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży
  przy ul. Gwintowej 3 zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły  na Mszę Św. rozpoczynającą rok szkolny o godzinie 8.15.

  Dyrektor ZSP 1

  Halina Malik

   

 • Pomoc finansowa 2017/2018

  Pomoc finansowa 2017/2018

  Stypendium szkolne

  1. Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia uprawniający do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższy niż kwota, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 930 z późn. zm.), tj. 514 zł.

  2. Wysokość dochodu oblicza się w następujący sposób:

           Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, pomniejszoną o:

  1)        miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych,

  2)  składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach,

  3)        kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób.

           Do dochodu ustalonego nie wlicza się jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego, zasiłku celowego, pomocy materialnej mającej charakter socjalny albo motywacyjny, przyznawanej na podstawie przepisów o systemie oświaty, wartości świadczenia w naturze, świadczenia przysługującego osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych, świadczenia pieniężnego i pomocy pieniężnej, o których mowa w ustawie z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U. poz. 693), dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego, a także świadczenia pieniężnego, o którym mowa w art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz. U. z 2014 r. poz. 1187 z późn. zm.).

           Do dochodu nie wlicza się również świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. poz. 195), tzw. Program „Rodzina 500+”, oraz dodatku wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 575).

       W stosunku do osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą:

  1)  opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych - za dochód przyjmuje się przychód z tej działalności pomniejszony o koszty uzyskania przychodu, obciążenie podatkiem należnym  określonym w przepisach o  podatku dochodowym od osób fizycznych i składkami na ubezpieczenie zdrowotne określonymi w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, związane z prowadzeniem tej działalności oraz odliczonymi od dochodu składkami na ubezpieczenia społeczne niezaliczonymi do kosztów uzyskania przychodów, określonymi w odrębnych przepisach, z tym że dochód ustala się, dzieląc kwotę dochodu z działalności gospodarczej wykazanego w zeznaniu podatkowym złożonym za poprzedni rok kalendarzowy przez liczbę miesięcy, w których podatnik prowadził działalność, a jeżeli nie prowadził działalności, za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby.

  2)  opodatkowaną na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby.

           W sytuacji gdy podatnik łączy przychody z działalności gospodarczej z innymi przychodami lub rozlicza się wspólnie z małżonkiem, przez podatek należny rozumie się podatek wyliczony w takiej proporcji, w jakiej pozostaje dochód podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej wynikający z deklaracji podatkowych do sumy wszystkich wykazanych w nich dochodów.

           Wysokość dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej w przypadku prowadzenia działalności na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne ustala się na podstawie zaświadczenia wydanego przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego zawierającego informację o formie opodatkowania oraz na podstawie dowodu opłacenia składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

           Przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 288 zł. Dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej i z ha przeliczeniowych oraz z innych źródeł sumuje się.

           W przypadku uzyskania w ciągu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku lub w okresie pobierania świadczenia z pomocy społecznej dochodu jednorazowego przekraczającego pięciokrotnie kwotę 514 zł, a w przypadku osoby samotnie gospodarującej 634 zł - kwotę tego dochodu rozlicza się w równych częściach na 12 kolejnych miesięcy, poczynając od miesiąca, w którym dochód został wypłacony.

           W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za dany okres, kwotę tego dochodu uwzględnia się w dochodzie osoby lub rodziny przez okres, za który uzyskano ten dochód.

           W przypadku uzyskiwania dochodu w walucie obcej, wysokość tego dochodu ustala się według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego.

           Wysokość dochodu osób nieprowadzących pozarolniczej działalności gospodarczej potwierdzona powinna zostać zaświadczeniem z zakładu pracy o wysokości zarobków oraz oświadczeniem wnioskodawcy o wysokości uzyskanych dochodów z innych źródeł takich jak np. darowizny, dochody z najmu mieszkań i lokali oraz umów zleceń lub umów o dzieło (lub ewentualnie oświadczeniem o braku takich dochodów).

           Osoby bezrobotne przedłożyć powinny zaświadczenie z urzędu pracy o statusie bezrobotnego.

           W przypadku ubiegania się o stypendium szkolne dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów przedkłada się zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej lub oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, przy czym w takim przypadku pod oświadczeniem konieczne jest dopisanie klauzuli, o której mowa w art. 90n ust. 5a ustawy o systemie oświaty o następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

           Dokumentem potwierdzającym wysokość osiągniętych dochodów może być nie tylko zaświadczenie o wysokości osiągniętych dochodów, lecz również oświadczenie, przy czym w takim przypadku pod oświadczeniem konieczne jest dopisanie klauzuli, o której mowa w art. 90n ust. 5a ustawy o systemie oświaty o następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

   

  • Wysokość i realizacja stypendium

   

           Stypendium szkolne może być przyznawane na okres nie dłuższy niż od września do czerwca w danym roku szkolnym.

         Jeżeli forma stypendium szkolnego tego wymaga, stypendium szkolne może być realizowane w okresach innych niż miesięczne lub jednorazowo.

           Miesięczna wysokość stypendium może wynosić:

  a)     miesięczna wysokość stypendium nie może być niższa niż 99,20 zł,

  b)     jeżeli dochód na osobę w rodzinie wynosi od 411,20 zł do 514 zł wysokość stypendium nie powinna przekroczyć miesięcznie kwoty 186 zł, z zastrzeżeniem pkt c,

  c)    jeżeli w rodzinie występują inne okoliczności, o których mowa w art. 90 d ust. 1 ustawy o systemie oświaty, tj. bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe – stypendium może wynosić powyżej 186 zł, ale nie więcej niż 248 zł,

  d)        jeżeli dochód na osobę w rodzinie wynosi mniej niż 411,20 zł wysokość stypendium nie może przekroczyć miesięcznie kwoty 248 zł.

           Stypendium szkolne nie przysługuje uczniowi, który otrzymuje inne stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych, z zastrzeżeniem, że uczeń, który otrzymuje inne stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych, może otrzymać stypendium szkolne w wysokości, która łącznie z innym stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych nie przekracza dwudziestokrotności kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, tj. 2 480 zł.

           Świadczenie w formie pieniężnej może być udzielone tylko w przypadku jeżeli udzielenie stypendium w innych formach nie jest możliwe. W szczegółowym opisie do wniosku należy podać na jaki cel świadczenie pieniężne wnioskodawca chce przeznaczyć i dlaczego nie może być zrealizowane w formie pomocy rzeczowej.

   

  • Opinia dyrektora szkoły / ośrodka

   

           Wniosek powinien zostać zweryfikowany i sprawdzony przez dyrektora szkoły również pod względem spełniania kryteriów formalnych wynikających z ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz uchwały Rady m. st. Warszawy.

           W przypadku, gdy wnioskodawcą jest dyrektor szkoły nie należy wypełniać tej części. Zwrot kosztów:

   

             Bardzo ważne:

  Stypendium wypłacane jest dwa razy w roku: XII 2017i V – VI 2018 r. Do otrzymania stypendium konieczne jest przedłożenie FAKTUR lub RACHUNKÓW IMIENNYCH poświadczających zakup rzeczy określonych w złożonym wniosku.

  Prosimy o gromadzenie faktur i rachunków imiennych potwierdzających dokonanie zakupów umożliwiających rozliczenie stypendium.

  Rachunki, które można przedstawić:

  • całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkołach w ramach planu nauczania, a także w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą,
  • pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym, w tym:

  - zakup podręczników, lektur, encyklopedii i innych książek pomocnych w realizacji procesu dydaktycznego,

  - zakup pomocy dydaktycznych, w tym specjalistycznych, edukacyjnych programów komputerowych,

  - zakup wyposażenia osobistego, bezpośrednio związanego z realizacja procesu dydaktycznego, w tym: zeszytów, długopisów, piórników, tornistrów,

  - zakup stroju sportowego na zajęcia WF,

  - zakup rzeczy i przedmiotów nie stanowiących pomocy dydaktycznych, ale mających wpływ na realizacje procesu edukacyjnego lub wykonywanie obowiązku szkolnego przez ucznia,

  - pokrycie kosztów transportu środkami komunikacji miejskiej do i ze szkoły, w której uczeń pobiera naukę.

   

  Zasiłek szkolny

  Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.

  O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

   

   Termin składania wniosków:  do 15.09.2017 roku

  /Również w trakcie trwania roku szkolnego. Maksymalnie 2 miesiące od zaistniałego zdarzenia losowego./

   

  Wysokość świadczenia:

  Wysokość zasiłku szkolnego nie może przekroczyć jednorazowo kwoty stanowiącej pięciokrotność kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2015 r. poz. 114 z późn. zm.), tj. nie może być wyższa niż 590 zł.

   

  Warunki udzielenia pomocy:

  • wypełniony i złożony w szkole we właściwym terminie wniosek o udzielenie pomocy, /do 15.09.2016/.

  /Również w trakcie trwania roku szkolnego. Maksymalnie 2 miesiące od zaistniałego zdarzenia losowego./

  • zaświadczenia potwierdzające wysokość uzyskanego dochodu netto w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku.
  • oświadczenie dotyczące dochodów. W takim przypadku pod oświadczeniem konieczne jest dopisanie klauzuli, o której mowa w art.90n ust.5a ustawy o systemie oświaty o następującej treści:  „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
  • zwrot kosztów: w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się udzielenie świadczenia pieniężnego.

   

  Wzory wniosków do pobrania:

  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow

   

  pedagog szkolny

   

   

 • Wyprawka pierwszoklasisty rok szkolny 2017/2018

  Wyprawka pierwszoklasisty rok szkolny 2017/2018

   

   

   

   

   

   

   

  Wyprawka pierwszoklasisty

  1. Zeszyty:

  •  zeszyt 16 kartkowy w linię (najlepiej kolorową)

  •  2 zeszyty 16 kartkowe w kratkę

  • zeszyt 32  kartkowy w kratkę do kontaktów z rodzicami, tzw. zeszyt kontaktowy z wpisanymi na pierwszej stronie danymi ucznia (imię i nazwisko dziecka, tel. kontaktowy do rodziców) – od pierwszego dnia nauki.

   

  2. Przybory w piórniku:

  • ołówek miękki (2 sztuki)

  • kredki miękkie typu BAMBINO

  • temperówka

  • nożyczki o zaokrąglonej końcówce, dobrze tnące

  • gumka

  • klej w sztyfcie

  • linijka 20 cm długości

   

  • 3. Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:

   •   2 bloki rysunkowe białe A4

   •   1 blok rysunkowy kolorowy A4

   •   1 blok techniczny biały i 1 kolorowy A4

   •  2 tekturowe teczki na gumkę (podpisane z przodu)

   •   bibuła różne kolory 

   •   farby plakatowe i akwarelowe

   •  pędzle w trzech rozmiarach

   •  pojemnik na wodę

   •   kredki świecowe- BAMBINO

   •   kredki pastele

   •   plastelina

   •   papier kolorowy wycinanki

   •   teczka tekturowa A4 (na rysunki)

   • Strój sportowy:

   •  biały T-shirt 

   • czerwone  spodenki sportowe

   • obuwie sportowe na białej podeszwie 

     

    WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ NA STRONIE FRONTOWEJ !

 • Informacja w sprawie zwrotu kwoty za zniszczenie lub niezwrócenie podręcznika

  Informacja w sprawie zwrotu kwoty za zniszczenie lub niezwrócenie podręcznika

   

  W przypadku zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika należy wpłacić na konto szkoły: 04 1030 1508 0000 0005 5095 0006

  Kwotę za zniszczony lub niezwrócony podręcznik zgodnie z zamieszczoną niżej tabelką w tytule wpisując imię i nazwisko dziecka.

  Przedmiot

  Cena dotacyjna podręcznika

   

  Klasa IV

  Klasa V

  Język polski

  21,20

  21,90

  Język angielski

  21,00

  21,00

  Matematyka

  21,20

  21,90

  Historia i społeczeństwo

  21,20

  21,20

  Przyroda

  21,20

  21,20

  Technika

  9,50

  9,50

  Plastyka

  8,40

  7,30

   

  Potwierdzenie wpłaty należy dostarczyć do sekretariatu lub biblioteki do 08.09.2017 r.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2016/2017

  23 czerwca 2017 r. 

   

  Ze względu na trwające prace remontowe w sali gimnastycznej uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się na boisku szkolnym.

  • godzina 10.15 – krótki apel
  • następnie spotkanie wychowawców klas z uczniami, rozdanie świadectw w salach lekcyjnych.

  W razie niepogody apel odbędzie się w budynku szkolnym.

  Proboszcz Parafii o. Tadeusz Suślik zaprasza całą społeczność szkolną na godz. 9.00 na Mszę Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, ul. Gwintowa 3.

   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 3 im.Dzieci Powstania Warszawskiego - Przedszkole nr 281 "Stokrotka"
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie,
  ul.Gościniec 53
  00-704 Warszawa
 • (22)841 43 26                     
  fax: (22)841 43 26

  nr wew.:

  Sekretariat 21
  Świetlica 28
  Przedszkole (grupa starsza) 26
  Przedszkole (grupa młodsza) 30
  Pedagog 25/e-mail:zsp1.pedagog@wp.pl
  Administracja 23

Galeria zdjęć