Nawigacja

Wydarzenia

,,Opowieści biblijne ukryte w obrazach"

     

     Dwunastego października 2017 siódmoklasiści uczestniczyli w lekcji muzealnej ,,Biblia w obrazach” w Muzeum Narodowym. Podczas zajęć uczniowie poznali obrazy przestawiające opowieści ze Starego i Nowego Testamentu. Przypomnieli sobie najważniejsze tematy zaczerpnięte z Pisma Świętego oraz zapoznali się z różnymi sposobami ukazywania ich w sztuce.

     Malarstwo objaśnia i przybliża biblijne opowieści. Dzięki typologii uczniowie zestawiali przedstawione na obrazach nowotestamentowe i starotestamentowe kwestie teologiczne i filozoficzne, doszukując się między nimi analogii. Różne dzieła sztuki z różnych epok podejmują tematykę biblijną, ale nie wszystkie z nich przeznaczone są do kultu religijnego i wnętrz kościelnych. Niektóre z nich były ozdobą pałacowych wnętrz lub domów zamożnych ludzi.  

     Opowiedziana językiem malarstwa przeszłość biblijnych bohaterów jawiła się w zaskakujących odsłonach i kostiumach, a artyści wszystkich epok do dziś prowokują do zupełnie innego spojrzenia na literacki pierwowzór.

 

Znalezione obrazy dla zapytania pasek zielony                 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia znajdującej się z zakładce "Album fotograficzny" na stronie internetowej szkoły. 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 3 im.Dzieci Powstania Warszawskiego - Przedszkole nr 281 "Stokrotka"
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie,
  ul.Gościniec 53
  00-704 Warszawa
 • (22)841 43 26                     
  fax: (22)841 43 26

  nr wew.:

  Sekretariat 21
  Świetlica 28
  Przedszkole (grupa starsza) 26
  Przedszkole (grupa młodsza) 30
  Pedagog 25/e-mail:zsp1.pedagog@wp.pl
  Administracja 23

Galeria zdjęć