Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Umberto Eco

8 grudnia odbyło się pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy pierwszej.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Pierwszoklasiści zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz "prośbami" książki. W obecności pani Dyrektor Haliny Malik uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła pamiątkowe zakładki.