Nawigacja

Wydarzenia

Kurpie miodem pachnące

 

     W czerwcu uczniowie z klasy I i z klasy IIIA zwiedzali malownicze Kurpie –  jedną z najciekawszych części Mazowsza. Bogata kultura Kurpiów do dzisiaj jest ciągle obecna w życiu codziennym.

     Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali zagrodę kurpiowską i uczestniczyli w lekcji pokazowej z twórcą ludowym w Kadzidle – wsi, która jest ważnym ośrodkiem kultury ludowej Kurpiowszczyzny.

    Uczniowie podziwiali też monumentalną “katedrę kurpiowską” w Myszyńcu oraz skansen kurpiowski w Nowogrodzie, który jest niewielkim  miasteczkiem malowniczo położonym na skarpie nad Narwią, w przeszłości będącym główną siedzibą kurpiowskich bartników. Skansen Kurpiowski obejmuje ponad 30 obiektów pochodzących z terenu Puszczy Zielonej, a najstarsze z nich mają ponad 200 lat.

     Ciekawym akcentem wycieczki była także wizyta w miejscowości Łyse, słynącej z uroczystych obchodów Niedzieli Palmowej oraz miejsca konkursów na najpiękniejszą palmę wielkanocną.  

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 3 im.Dzieci Powstania Warszawskiego - Przedszkole nr 281 "Stokrotka"
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie,
  ul.Gościniec 53
  00-704 Warszawa
 • (22)841 43 26                     
  fax: (22)841 43 26

  nr wew.:

  Sekretariat 21
  Świetlica 28
  Przedszkole (grupa starsza) 26
  Przedszkole (grupa młodsza) 30
  Pedagog 25/e-mail:zsp1.pedagog@wp.pl
  Administracja 23

Galeria zdjęć