Nawigacja

Wydarzenia

Kl I w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

   19 października klasa I udała się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Rok 2017 jest Rokiem Wisły stąd nasze warsztaty były związane z wystawą  „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta”. Wystawa poświęcona twórczości Oskara i Zofii Hansenów, prezentuje różne aspekty teorii Formy Otwartej, która była osią ich działalności architektonicznej, artystycznej i pedagogicznej.


   Dla zespołu edukacyjnego Muzeum, Forma Otwarta oznacza również myślenie poza schematami i szukanie alternatywnych rozwiązań. Podczas spotkania wzmacniliśmy postawy ciekawości wobec świata i krytycznego przyglądania się otoczeniu. Zainspirowaliśmy się metodami dydaktycznymi Hansena, rozwijaliśmy świadomość wizualną  i przestrzenną, zwłaszcza podczas eksperymentów z projektowania czy komponowania. Podczas zajęć w Muzeum uczyliśmy się samodzielnego myślenia.

    Hansenowie byli wyjątkowo nowoczesnymi architektami. Ich pomysły na rozwiązywanie problemów zamieszkiwania  i organizowania życia w miastach nawet dzisiaj, mimo upływu czasu, mogą wydawać się szalone.

   Podczas warsztatów rozmawialiśmy o tym, do czego może służyć architektura i dlaczego Hansen przekonany był o jej mocy zmieniania świata na lepsze. Sprawdziliśmy też, jakie są skutki eksperymentowania z przestrzenią i poszukiwania zupełnie nieoczywistych dróg! Przyjrzeliśmy się realizacjom o różnych funkcjach – wśród których znajdą się budynki mieszkalne, założenia osiedlowe, muzea, pawilony czy pomniki. Zajęcia bardzo nam się podobały ponieważ mogliśmy samodzielnie i kreatywnie poddać się sztuce.

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia znajdującej się z zakładce "Album fotograficzny" na stronie internetowej szkoły. 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 3 im.Dzieci Powstania Warszawskiego - Przedszkole nr 281 "Stokrotka"
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie,
  ul.Gościniec 53
  00-704 Warszawa
 • (22)841 43 26                     
  fax: (22)841 43 26

  nr wew.:

  Sekretariat 21
  Świetlica 28
  Przedszkole (grupa starsza) 26
  Przedszkole (grupa młodsza) 30
  Pedagog 25/e-mail:zsp1.pedagog@wp.pl
  Administracja 23

Galeria zdjęć