Wycieczka do baśniowej krainy Magicznych ogrodów

29 maja klasa IIa oraz klasa III uczestniczyła w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” we wsi Trzcianki koło Janowca.

Magiczne ogrody to 14 krain tematycznych wkomponowanych w piękny krajobraz w których zamieszkuje 30 interaktywnych, ruchomych figur pobudzających dziecięcą ciekawość i fantazję. To piękne miejsce z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające wspaniałej zabawie i poznawaniu przez dzieci nowych umiejętności.

Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitały nas dwa olbrzymie futrzane Krasnoludy -strażnicy ogrodu. Z nimi zrobiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcie. Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku z widoczną  w oddali fontanną i marchewkowym polem.

Kolorowe Flamingi – nasze przewodniczki poprowadziły nas alejką wzdłuż tysięcy pachnących róż, wrzosów i orchidei do stałych mieszkańców ogrodu: smoków, skrzatów – Bulwiaków, magicznych ptaków i  psotnych Mordoli wykradających dynie olbrzymim Krasnoludom. Ich gród wzorowany na średniowiecznej wiosce zamieszkują jeźdźcy. My również pomagaliśmy w obronie Grodu walcząc na miecze. Wodny Świat i Smocze Gniazdo to kraina zamieszkała przez smoki, dzieci mogły posiedzieć na jajach z wykluwającymi się smoczkami.

Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę by poznać zamieszkałe tam ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Do krainy wjeżdża się pod olbrzymią różową gąsienicą, która przyjaznym uśmiechem powita dzieci. Kolejka wyjechała z Kwiatowej Stacyjki i podążała wzdłuż bajecznej wioski w której mijamy kolejno Bulwiakowy Ratusz, kościół i mnóstwo domów skrzatów, gdzie zadziwiły nas kolorowe gigantyczne grzyby.

A na końcu Mroczysko, strefa w której trzeba zmierzyć się z własnym strachem.

W mrocznej, bagnistej krainie pełnej jaszczur i jadowitych węży, Araga –władcę czarnej magii strzeże czterech szarych strażników. Tylko najdzielniejsi mogli tam wejść, inni zostali za bramą w obawie o własne bezpieczeństwo.

Wycieczka do Magicznych Ogrodów była dla nas nie tylko wspaniałą przygodą, to również okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i na wspólnej zabawie.  Tu zacierają się różnice pokoleniowe. Dorośli nabierają pewności, że możliwe jest zachowanie w sobie cząstki dziecka aż do późnej starości.

Ten wyjazd bardzo nam się podobał i na pewno na długo go zapamiętamy.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym