Nawigacja

Co słychać w przedszkolu? Wiadomości Informacje dla Rodziców Nasze sukcesy Zajęcia dodatkowe Nasze Przedszkole Rozkład dnia Nasz kodeks Program ,,Znani Polacy'' Zajęcia prowadzone przez Rodziców w gr. II Czytanie w przedszkolu

Przedszkole

Co słychać w przedszkolu?

ROK SZKOLNY 2017/2018

Bal karnawałowy

Karanawałowy nastrój panujący w okół nas udzielił się także naszym przedszkolakom. Dnia 9.02.2018 r. w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Podczas imprezy dzieci przebrane za swoje ulubione postacie miały okazję tańczyć i bawić się przy skocznej muzyce. Wspólna zabawa dala dzieciom wiele radości. Na bal przedszkolaki mogly przygotować nakrycie głowy iście z bajki "Alicja w Krainie Czarów". Kapelusze były wspaniałe, a za trud włożony w ich przygotowanie dzieci otrzymały słodki upominek.

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcej wink

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 6.02.2018 r. mielismy okazję świętować Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprosiły na uroczystość swoich dziadków oraz rodziców. Mili goście przywitani zostali krótką częścią artystyczną przygotowaną przez obie grupy. Następnie zorganizowane zostały zabawy animacyjne podczas których dzieci wraz z dziadkami mieli okazję na mile spędzić czas.

 

Wesołych Świąt

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

Przyniesie radość i spokój.

A Nowy Rok obdaruje 

pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018

życzą Przedszkolaki wraz z Wychowawczyniami heart

Koncert wigilijny

20 grudnia grupa straszaków miała okazję wystąpić na Koncercie Wijilijnym w szkole podstawowej. Przedszkolaki kolędą "Przybieżeli do Betlejem" otworzyły koncert.  Następnie uczniowie klas II-VII, wprowadzili nas w świat kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

 

Spotkanie świąteczne

    Dnia 19 grudnia  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, na którym rodzice oraz inni bliscy mogli podziwiać talenty aktorkie swoich pociech. Obie grupy przedstawiły wspaniałe inscenzaje, które wprowadziły nas w świąteczny klimat. Rodzice wspólnie z przedszkolakami mieli okazję zaśpiewać najsłynniejsze polskie kolędy. Chwilą na którą dzieci czekały od dawna było pojawienie się św. Mikołaja, który wszystkim dzieciom wręczył wspaniałe upominki. 

 

                                                      

                                                                  Zapraszamy do albumu fotograficznego

Mali geolodzy

Grupa starszaków miała okazję wybrać się do Muzeum geologicznego, gdzie przedszkolaki brały udział w warsztatach, na których obejrzały prezentację multimedialną pełną fascynujących ilustracji, a także przyglądały się z bliska skamieniałościom bezkręgowców. Największą radość dzieciom sprawiła możliwość wcielenia się w rolę paleontologa. Mali paleontolodzy mieli za zadanie odnaleźć skamieniałości niektórych zwierząt, które zobaczyły na prezentacji.

 

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 5 grudnia mielismy przyjemność gościć kpt. Zbigniewa Rutkowskiego, żeglarza który opłynął Ziemię. Pan Kapitan pokazał naszym przedszkolakom zdjęcia i filmy przedstawiające jego przygody na morzu. Dzieci miały szanse zobaczyć szkielety ryb jak również małe elementy wyposażenia łodzi takie jak koło ratunkowe, sieci oraz kapoki, które mogliśmy przymierzyć. Przedszkolaki miały szansę obejrzeć mapy, z których Pan Kapitan korzytał podczas swojej podróży. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał imienny patent małego żeglarza na pamiątkę.

  

  

 

Mikołajki na sportowo

Grupa starszaków brała udział w "Mikołajkach na sportowo" organizowanych przez Fundację BoWarto. Podczas tej imprezy nasze przedszkolaki musiały się wykazać dużą sprawnością fizyczną, przedstawić piosenkę o tematyce świątecznej oraz wykazać się umiejętnością współpracy. Były także konkurencje dla wychowawców grup biorących udział zawodach. Nasze przedszkolaki spisały się świetnie i zajęły I miejsce. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy uczestnikom wygranej!

Koncert muzyki góralskiej

    Dnia 6 grudnia bralismy udział wraz ze społecznością szkolną w koncercie muzyki góralskiej. Dzieci miały okazję posłuchać góralskich piosenek, obejrzeć wspaniałe stroje jak również nauczyc się tańców góralskich. To było ciekawe doswiadczenie dla naszych przedszkolaków.

Mikołajki w "Stokrotce"

    Jak co roku dnia 6 grudnia w naszym przedszkolu świętujemy Mikołajki. Tego dnia ubieramy choinki w obu grupach i piszemy listy do św. Mikołaja. Zarówno starszaki jak i maluchy dostały upominki od św. Mikołaja. W grupie młodszej były to wspaniałe klocki, natomiast starszaki dostały chustę animacyjną do rysowania. Nowe zabawki sprawiły, że na twarzach dzieci pojawiły się radosne uśmiechy laugh

                             

"Sikorka Agatka"

     Dnia 23 listopada w naszym przedszkolu zagościł Teatr Gargulec ze spektaklem "Sikorka Agatka". Przedstawienie ogladała razem z nami klasa I. Dzieci dzięki historii sikorki Agatki poznały zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce, a także miały okazję poznać niektóre ptaki żyjące w Afryce. Przedstawienie zwróciło uwagę dzieci na to jak ciężko jest przetrwać ptakom zimę oraz wskazało sposoby pomócy zwierzętom w tym trudnym czasie.

 

 

  

Mali cukiernicy

 

Dzieci z grupy starszej miały okazję wcielić się w rolę cukiernika podczas zajęć kulinarnych w czasie których robiły bułeczki drożdżowe. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały ciasto, a następnie uformowały piękne bułeczki, które zjadły ze smakiem na podwieczorek.

 

 

Święto Niepodległości

 

10 listopada grupa starszaków uczestniczyła w uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Dzieci miały okazję poznać ważne wydarzenie z dziejów naszej Ojczyzny przedstawione przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Wagę wydarzenia podkreślał strój galowy naszych przedszkolaków oraz kotylion w barwach Polski.

 

 

 

 

 

Siekierkowski zwierzyniec

 

7 listopada nasze przedszkolaki z grupy starszej odwiedziła Pani Dorota Wrońska, która przeprowadziła warsztaty edukacyjne zorganizowane przez Fundację Bo Warto. Celem ich było propagowanie wiedzy na temat  dzikich zwierząt spotykanych nad Wisłą. Pani Dorota z pasją wiedzą opowiadała dzieciom o skrzydlatych mieszkańcach znad siekierkowskiej Wisły, wskazując jak o nie dbać, chronić oraz jak im pomagać. Warsztaty obudziły dziecięcą ciekawość i chęć wdrażania poznanych zasad.

 


      

 

Wybierz numer 112

To tytuł przedstawienia teatru Gargulec, który mieliśmy okazję obejrzeć 18.10.2017 r. Obejrzany przez nas spektakl pozwolił zapamiętać i zrozumieć, do czego służy numer 112. Melodyjne i proste piosenki, w których przypominany był numer alarmowy 112 ułatwiły dzieciom zapamiętanie tego numeru. Szybka akcja i charakterystyczne scenki dały dzieciakom wiele radości oraz pokazały w jakich sytuacjach należy go użyć.

   

Spotkanie z pracownkiem Straży Miejskiej

Dnia 18 października 2017 r. przedszkolaków z grupy II odwiedził strażnik miejski. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów.Nasz gość przypomniał zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

   

   

 

Lekcja przyrodnicza "OWADY"

17 października 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się "żywa lekcja przyrody", prowadzona przez agencję KLAPS ART z Krakowa. Lekcja dotyczyła najliczniejszej grupy zwierząt, czyli owadów. Podczas zajęć zostały zaprezentowane różne okazy owadów żyjące w Polsce i na świecie, w tym motyle dzienne i nocne. Wielką atrakcją były żywe osobniki: świerszcze, szrańcza wędrowna, modliszki, liściec Laura i patyczak. Ciekawostką był również największy karaluch na świecie- karaczan madagaskarski, którego dzieci mogły dotknąć. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji, a ciekawostki związane z owadami pozwoliły rozwinąć zainteresowania naszych dzieci.

Zajęcia z języka chińskiego

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w próbnych zajęciach języka chińskiego. Przedszkolaki miały okazję poznać znaki chińskie oznaczające nazwy zwierząt oraz ich wymowę.

Dzień uśmiechu

6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, także tego dnia uśmiechy nie schodziły

z naszych twarzy. Starszaki miały okazję spróbować soku cytrynowego, lecz nawet on nie powstrzymał ich od promiennego uśmiechu laugh

 

Ruch to zdrowie

Dnia 2 października 2017 r grupa starszaków rozpoczęła zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, które odbywać się będą w sali DK "Dorożkarnia".

Zajęcia te dają dzieciom wiele radości, a przy tym kształtują poprawną postawę ich ciała.

smileysmileysmiley

W moim przedszkolu jest wesoło laugh

Gdy tylko pogoda dopisuje i słonko zaprasza nas na dwór

z chęcią odwiedzamy nasz przedszkolny plac zabaw.

A tam....

Zabawa trwa w najlepsze i uśmiechy nie znikają z naszych twarzy wink

 Pozdrawiamy i ślemy słoneczne uśmiechy!

 

 

Teatrzyk Zuzia w zaczarowanej krainie

15 września 2017 r. nasze przedszkole odwiedził teatr Arlekin

z przedstawieniem pt. „Zuzia w Zaczarowanej krainie”.

Przedsztawienie oglądała razem z nami klasa I.

Była to opowieść o dziewczynce, której mama musiała wrócić do pracy i postanowiła,

że zapisze swoją córkę do przedszkola.

Pomimo niechęci i buntu Zuzi, udało się ją przekonać do tej dużej zmiany.

Dzięki przedstawieniu utwierdziliśmy się tylko w przekonaniu,

że warto chodzić do przedszkola, ponieważ jest to miejsce,

które wiele nas uczy i w którym można wspaniale spędzić czas bawiąc się z przyjaciółmi.

Nasze przedszkole jest tego doskonałym przykładem.

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Pawie Oczko

 

 Wycieczka do Pawiego Oczka okazała się strzałem w 10. Zaletą tego miejsca jest fakt, że zwierzęta są udomowione. Są przyjaźnie nastawione do odwiedzających. Można je karmić i głaskać. Nawet dzieci które początkowo nieufnie podchodziły do zwierząt w trakcie wycieczki przełamywały się i zaczynały karmić zwierzęta. a także z przyjemnością korzystały z przejażdżki na kucyku.

Dobra zabawa i ciekawe doświadczenie dla najmłodszych.

 

 
 
 „Najpiękniejsze bajki baletowe” 
 
 
Wyjazd do teatru Palladium na spektakl pt. „Najpiękniejsze bajki baletowe” był niespodzianką dla przedszkolaków  z okazji Dnia Dziecka. Spektakl przeniósł najmłodszych widzów do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu. Dzieci były zachwycone.
 
 
 
 
 Muzeum im. Xawerego Dunikowskiego
 
W maju przedszkolaki wybrały się do Muzeum im. Xawerego Dunikowskiego - jednego  z najwybitniejszych artystów polskich. Wycieczka po pełnym tajemnic pałacowym parku. której przewodnikiem była Pani Monika z fundacji BoWarto, była okazją do poznania dorobku rzeźbiarza, jak i historii tego niezwykłego miejsca. W trakcie zwiedzania przedszkolaki wzięły udział w lekcji pt. „Rzeźbiarski portret”.
 
 
 
 
Fabryka Jajek Wielkanocnych

Jest w Warszawie taka fabryka, w której przed Świętami Wielkanocnymi produkcja bombek schodzi na dalszy plan, a zamiast nich pełną parą tworzy się pisanki. Tym miejscem jest Warszawska Fabryka Bombek mająca siedzibę na Pradze Południe. Nie chcieliśmy przegapić okazji do poznania tego wspaniałego miejsca, dlatego też w kwietniu 2017 r. z ochotą skorzystaliśmy z możliwości jego odwiedzenia.

Zobaczyliśmy jak wygląda proces formowania i dmuchania szkła do formy jajka. Pod czujnym okiem profesjonalisty własnoręcznie przyzdobiliśmy i pomalowaliśmy jajka. Przystroiliśmy koszyczki. Wzięliśmy udział w prelekcji na temat Świąt Wielkanocnych oraz skorzystaliśmy z poczęstunku.

 

Spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze!

 

 

Tajwan jakiego nie znacie

Są na świecie takie miejsca, które raz odwiedzone pozostają w naszych sercach na zawsze. Z radością opowiadamy o nich naszych przyjaciołom. Dzieląc się swą podróżniczą pasją rozbudzamy wyobraźnię, zapalamy do działania.

Za sprawą Marcela dane nam było choć na moment przenieś się myślami do Tajwanu. W czasie tej podróży zapoznaliśmy się z kulturą Tajwanu, poznaliśmy bliżej tamtejszy alfabet, zajrzeliśmy do tajwańskiej kuchni.

Zobaczyliśmy tak wiele będąc tutaj, w warszawskim przedszkolu. Dziękujemy. :-)

 

Bal Karnawałowy

 W piątek 3 lutego odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową w stylu orientalnym Bollywood. Stokrotki bawiły się wyśmienicie.

  Dziękujemy.

kliknij obrazek poniżej

 


 

 

Pokaz węży

W  naszym  przedszkolu odbyła  się żywa lekcja przyrody. Opiekunka gadów bardzo  ciekawie opowiadała  o  rodzinie  węży,
o ich potrzebach, o środowisku ,w którym żyją . Były  węże małe  i  duże. Dzieci wcale  nie  bały  się tych  gadów. Każde dziecko mogło  dotknąć  i  pogłaskać   to  rzadkie dla nas zwierzę, z którym nie mamy przecież do czynienia na co dzień.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie lekcji.

kliknij obrazek poniżej

 

 


 

Ciasteczka dla Babci i Dziadka

Z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka "Kuchnia Stokrotek":) postanowiła przygotować ciasteczka. Stokrotki dzielnie pracowały w kuchni by ciasteczka smakowały ukochanym Babciom i Dziadkom.

Wszystkiego Najlepszego!

kliknij obrazek poniżej

 

 


 

Spotkanie z Mikołajem

W grudniu 2016 r. "Stokrotki" były roztańczone i rozśpiewane. Ciesząc się z nadejścia świąt oraz z przybycia Św. Mikołaja dzieci z młodszej grupy wystąpiły w przedstawieniu. Z kolei starsze dzieci zaprezentowały taneczną choreografię oraz zaśpiewały piosenki. Św. Mikołaj dotarł z ogromnym worem prezentów - o nikim nie zapomniał! 

Dziękujemy Św. Mikołaju! ;-)

 


kliknij obrazek poniżej

 

 


Mikołajki na sportowo

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego z ochotą wzięliśmy udział w zawodach sportowych organizowanych w sali gimnastycznej na terenie szkoły przez fundację "Bo Warto". W turnieju uczestniczyły również drużyny z sąsiednich przedszkoli. Świetnie się bawiliśmy, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami!

 


 

Mikołajki

Święty Mikołaj się nie pomylił. :-) Wszyscy byliśmy bardzo grzeczni dlatego nie dziwi nas, że był bardzo szczodry. ;-) Przyniósł nam świetne zabawki. Odtąd zabawy nimi nie mają końca.

kliknij obrazek poniżej

 


 

Ubieramy choinkę

5 grudnia br. w przedszkolu zagościła choinka. Ubraliśmy ją wspólnie. Było przy tym mnóstwo zabawy. :-) Odtąd świąteczne drzewko towarzyszy nam w codziennych zabawach. :-)

kliknij obrazek poniżej

 


 

Spotkanie z Jesienią

W listopadzie spotkaliśmy się z Panią Jesienią - odwiedziła nas w przedszkolu. :-) Przywitaliśmy ją przedstawieniem. Ach, co to było za przedstawienie. :-) Kolorowe stroje, muzyka, żywiołowe pląsy energicznych przedszkolaków - wszystkim zrobiło się cieplej! :-)

kliknij obrazek poniżej

 


 

Teatr Maskarada

Wesołe Koty z wierszy Marii Konopnickiej:  Filuś, Miluś i Kizia zaprosiły młodych widzów do zabawy i na koci bal. Barokowe kocie kostiumy, muzyka H. Wieniawskiego i piosenki Zuzanny Całki oczarowały Stokrotki. Wyjazd zorganizowała Fundacja BoWarto. Dziękujemy.

 


 

Teatr w przedszkolu

Za sprawą magii teatru i wyobraźni dzieci mogą szerzej spoglądać na otaczający je świat - doświadczać tego co nieznane. Co kilka tygodni Stokrotki odwiedzają aktorzy z zaprzyjaźnionych teatrów - tym razem Królik udający przyjaźń tylko po to by otrzymać upragnioną marchewkę nie zaskarbił serc naszych dzieci - za swe nikczenne postępowanie naraził się na wyraźną krytykę. Na szczęście kierując się głosem publiki w porę zmienił zachowanie i ocalił prawie zatraconą już przyjaźń.


 

Koncerty

Dzięki regularnie odbywającym się koncertom dzieci rozwijają swoją wrażliwość na piękno i różnorodność otaczającego je świata. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tych comiesięcznych koncertów.

kliknij obrazek poniżej


 

 

Straż Miejska

We wrześniu przedszkole odwiedził strażnik miejski. Pan reprezentujący Straż Miejską przeprowadził z dziećmi pogadankę nt. bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się np. o tym do kogo powinny zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia, a także utrwaliły numery alarmowe. Przedszkolaki obiecały, że nauczą się na pamięć swoich adresów zamieszkania.

Dziękujemy! Stokrotki. :-)

 


 

Straż Pożarna

We wrześniu przedszkole odwiedzili strażacy. Przedszkolaki miały możliwość wejść do wozu strażackiego, obejrzeć jego wyposażenie, a także dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy nt. pracy strażaka. Zwieńczeniem spotkania były ćwiczenia lania wody do celu.

Dziękujemy! Stokrotki. :-)

kliknij obrazek poniżej

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 3 im.Dzieci Powstania Warszawskiego - Przedszkole nr 281 "Stokrotka"
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie,
  ul.Gościniec 53
  00-704 Warszawa
 • (22)841 43 26                     
  fax: (22)841 43 26

  nr wew.:

  Sekretariat 21
  Świetlica 28
  Przedszkole (grupa starsza) 26
  Przedszkole (grupa młodsza) 30
  Pedagog 25/e-mail:zsp1.pedagog@wp.pl
  Administracja 23

Galeria zdjęć