• "Na Siekierkach jest przedszkole,

które ja od innych wolę,

a nazywa się Stokrotka,

tu przyjaciół samych spotkasz ..."

Witamy na stronie Przedszkola "Stokrotka"

Przedszkole nr 281 istnieje od jesieni 1974 roku. Siedzibą jest Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 przy ulicy Gościniec 53. Rodzinna atmosfera sprawia, że wszystkie dzieci czują się u nas bardzo dobrze i harmonijnie się rozwijają.

W naszym przedszkolu mamy dwie grupy. Do grupy pierwszej  przyjmujemy dzieci w wieku od 3 lat, które samodzielnie dbają o higienę i wymagają tylko niewielkiej pomocy w codziennych czynnościach. Do grupy drugiej przyjmujemy dzieci pięcio i sześcioletnie.

Pracujemy od godziny 7.00 do 17.00, od poniedziałku do piątku.

Wszystkie dzieci w naszej placówce objęte są profesjonalną opieką logopedyczną i psychologiczną.

Logopeda, przeprowadza przesiewowe badania  i diagnozuje każde dziecko pod kątem rozwoju mowy.

Psycholog konsultuje się  z nauczycielami, obserwuje dzieci, a w razie potrzeby wspomaga zarówno rodziców jak i wychowawców w rozwiązywaniu problemów.

WIZJA PRZEDSZKOLA

1. Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom i pracownikom.

2. Praca Przedszkola ukierunkowana jest na DZIECKO: jego potrzeby  oraz wszechstronny rozwój osobowości.

3. Jesteśmy po to, aby stworzyć warunki wychowawcze i edukacyjne zapewniające wspomaganie rozwoju dzieci.

4. Skutecznie przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki na dalszym etapie edukacyjnym.

MISJA PRZEDSZKOLA

Wspomaganie, w marę posiadanych zasobów, wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego. Wspieranie dziecka w procesie nabywania wiedzy, sprawności, kształtowania kreatywności oraz wypracowania postaw, nawyków, które zapewniają mu przygotowanie do racjonalnego i godnego życia oraz kontynuacji nauki na dalszym etapie.

WIZJA DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dziecko jest:

• ciekawe świata,
      • ufne w stosunku do nauczycieli,
      • radosne,
      • aktywne,
      • twórcze,
      • uczciwe i prawdomówne,
      • kulturalne.

Dziecko ma prawo do:

• życia i rozwoju,
      • swobody myśli, sumienia i wyznania,