• Jedyna taka stacja meteorologiczna w mokotowskiej szkole!

• Już jest !

Zapraszamy do śledzenia naszej strony smogowej. Dzięki Naszej Stacji dowiedzą się Państwo, jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Warszawie.

ZSP 1- Smog

• Sala nr 7

• Edukacja Wczesnoszkolna

Sale lekcyjne klas 1-3 znajdują się na parterze naszej szkoły. Ogólnie do dyspozycji uczniów jest 4 sale. Każda sala wyposażona jest w szereg pomocy edukacyjnych. Sprzęt meblowy dostosowany jest do potrzeb dzieci. Nasi uczniowie mogą w swoich szafkach pozostawiać podręczniki i przybory szkolne. Wszystkie sale wyposażone zostały w tablice multimedialne, rzutniki oraz białe tablice. Dwie sale lekcyjne wyposażone są w oddzielne umywalki. Posiadamy również sprzęt komputerowy i audiowizualny (magnetofony, odtwarzacze DVD oraz telewizory). W ramach możliwości, każdego roku staramy się uzupełniać i wyposażać nasze sale lekcyjne w potrzebne pomoce i sprzęty edukacyjne.

• Sala nr 8

• Sala 9

• Gabinet Specjalistów

Gabinet Specjalistów  znajduje się na parterze naszej szkoły. Wyposażony jest w szereg pomocy edukacyjnych i terapeutycznych. Sprzęt meblowy dostosowany jest do potrzeb dzieci. Wyposażony został w przenośny telewizor Smart, komputery do zajęć rewalidacyjnych, umywalkę oraz został wydzielony w nim kącik logopedyczny z lustrem do terapii.  W ramach możliwości, każdego roku staramy się uzupełniać i wyposażać nasz gabinet  w potrzebne pomoce i programy terapeutyczne odpowiednie dla rozwoju naszych podopiecznych.

• Sala nr 10

• Pracownia informatyczna klas 1-3

Pracownia przedmiotowa klasy 4

• Sala nr 11

• Sala Gimnastyczna

• Sala Gimnastyczna znajduje się na parterze naszej szkoły.

• Sala nr 14

• Pracownia Polonistyczna

Sale lekcyjne klas 5-8 znajdują się na pierwszym piętrze naszej szkoły. Ogólnie do dyspozycji uczniów jest 6 sal. Każda sala wyposażona jest w szereg pomocy edukacyjnych, plansze matematyczne oraz mapy. Sprzęt meblowy dostosowany jest do potrzeb dzieci. Nasi uczniowie mogą w swoich szafkach na korytarzu pozostawiać podręczniki i przybory szkolne. Wszystkie sale wyposażone zostały w tablice multimedialne, rzutniki oraz białe tablice. Pracownia Biologiczna, Chemiczna, Fizyczna  wyposażona jest w oddzielną umywalkę. Posiadamy również sprzęt komputerowy i audiowizualny (magnetofony, odtwarzacze DVD oraz telewizory). W ramach możliwości, każdego roku staramy się uzupełniać i wyposażać nasze sale lekcyjne w potrzebne pomoce i sprzęty edukacyjne.

• Sala nr 15

• Pracownia Matematyczna oraz Pracownia Informatyczna dla klas 4-8

• Sala nr 17

• Biblioteka

Biblioteka znajduje się na pierwszym piętrze naszej szkoły. Wyposażona została w duży wybór lektur szkolnych, literaturę piękną dla dzieci, literaturę popularnonaukową, encyklopedie dla najmłodszych,  poradniki dla nauczycieli, posiada  dostęp do Internetu oraz  gry edukacyjne.

W zależności od potrzeb nasi czytelnicy mogą skorzystać z księgozbioru liczącego prawie 7 tysięcy woluminów oraz czasopism, programów multimedialnych, dokumentów wewnątrzszkolnych (m.in. statutu, WSO, Programu Wychowawczego, Programu Profilaktyki, regulaminów), katalogów i innych źródeł informacji. Czytelnia jest miejscem, gdzie nie tylko czyta się książki i czasopisma, ale też można w skupieniu odrobić lekcje czy przygotować się do zajęć. Księgozbiór stale się powiększa o nowości wydawnicze, a także o książki, które ofiarowują nam uczniowie, rodzice i inni darczyńcy.

W sierpniu 2006 roku w ramach realizacji projektu MENiS i Europejskiego Funduszu Społecznego otrzymaliśmy cztery nowe komputery z monitorami i sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka i kopiarka) wraz z edukacyjnym oprogramowaniem multimedialnym. Centrum posiada dostęp do Internetu zabezpieczany przez program Cenzor.

• Radiowęzeł

• Szkolna Rozgłośnia Radiowa znajduje się na pierwszym piętrze naszej szkoły. To tutaj uczniowie rozpoczynają przygodę z dziennikarstwem, dzielą się ciekawymi miejscami, książkami, wydarzeniami sportowymi oraz kulturalnymi. W wolnych chwilach nasi uczniowie mogą słuchać muzyki, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

• Sala 18

• Pracownia Biologiczna, Chemiczna, Fizyczna

Pracownia wyposażona została w odpowiednie odczynniki i sprzęt naukowy do wykonywania zajęć praktycznych oraz eksperymentów chemicznych.

• Sala nr 21

• Świetlica

Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się. Bazę lokalową świetlicy stanowi sześć sal (w tym cztery sale lekcyjne) wyposażone w meble dostosowane do potrzeb dziecka.

• Stołówka Szkolna

• Stołówka szkolna znajduje się na pierwszym piętrze naszej szkoły obok kuchni, gdzie nasi kucharze codziennie przygotowują pełnowartościowe dania dla naszych uczniów oraz naszych przedszkolaków. Każda klasa ma wydzielony czas obiadowy, który ułatwia wszystkim zjedzenie posiłku w ciszy i spokoju.