• Rok szkolny 2023/2024

• W roku szkolnym w obu grupach przedszkolnych pracujemy w oparciu o cykl wydawnictwa WSiP "Nowi Tropiciele".

Programy przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-6 lat, uczęszczających do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i są zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz spełniają wymagania opisane w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie dopuszczenia do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczenia do użytku podręczników.

Wszystkie te programy oparte są na aktywności dziecięcej w odniesieniu do kompetencji kluczowych, przy uwzględnieniu rozwoju psychomotorycznego i społeczno-emocjonalnego dziecka. Zapewniają dziecku wszechstronny rozwój oraz kładą szczególny akcent na podmiotowe traktowanie dziecka i podążanie za jego potrzebami i zainteresowaniami. Gwarantują realizację podstawy, dając jednocześnie nauczycielom możliwość rozszerzenia ich treści w programach własnych, zgodnie z potrzebami konkretnej grupy.