• Godziny pracy

Czynności dzieci i nauczyciela

7.00 -  8.30

SCHODZENIE SIĘ DZIECI : zabawy twórcze / dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjne/, praca indywidualna, wspierająca rozwój dziecka, przygotowanie pomocy do zajęć, ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe / przy muzyce, ze śpiewem/.

8.20 - 8.30

PRZYGOTOWANIE  DO  ŚNIADANIA: czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe.

8.30-9.00

ŚNIADANIE : kształcenie nawyku estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłku.

9.00 –11.00

ZINTEGROWANA  DZIAŁALNOŚĆ  EDUKACYJNA W  OKREŚLONYCH OBSZARACH ZGODNYCH  Z  REALIZOWANĄ  PODSTAWĄ  PROGRAMOWĄ: edukacja zdrowotna, przyrodnicza, ekologiczna, edukacja językowa, matematyczna, artystyczna, edukacja społeczna, wprowadzanie w świat wartości.

10.00– 11.00

AKTYWNOSĆ RUCHOWA NA POWIETRZU: obserwacje przyrodnicze otoczenia, zabawy ruchowe w grupach rówieśniczych, gry i zabawy zespołowe.

11.00 -11.30

PRZYGOTOWANIE DO OBIADU: doskonalenie czynności samoobsługowych w szatni i łazience.

11.30 -12.00

OBIAD: ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami; wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się.

12.00 -13.30

ODPOCZYNEK  POOBIEDNI :

Dzieci młodsze: leżakowanie- słuchanie bajek i muzyki relaksacyjnej.

Dzieci starsze: zajęcia i zabawy wyciszające, ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie bajek, kontynuacja zajęć edukacyjnych, inicjowanych przez nauczyciela; zabawy integracyjne, tematyczne, konstrukcyjne, dydaktyczne /praca indywidualna i zespołowa w sali i w ogrodzie/; zajęcia dodatkowe.

13.30 – 14.20

ZABAWY SWOBODNE: gry i zabawy tematyczne; praca indywidualna z dziećmi według potrzeb rozwojowych.

14.20 -14.30

PRZYGOTOWANIE  DO  PODWIECZORKU: czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe.

14.30 -15.00

PODWIECZOREK: kształcenie nawyku estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłku

15.00 -17.00

ZABAWY  STYMULUJĄCE  AKTYWNOŚĆ  DZIECKA : integracyjne, tematyczne, ruchowe, dydaktyczne; praca indywidualna wspomagająca rozwój dziecka; kompensowanie deficytów rozwojowych, praca z dzieckiem zdolnym; obserwacje przyrodnicze w sali lub ogrodzie.