Co słychać w przedszkolu? Wiadomości Informacje dla Rodziców Nasze sukcesy Zajęcia dodatkowe Nasze Przedszkole Rozkład dnia Nasz kodeks Program ,,Znani Polacy'' Zajęcia prowadzone przez Rodziców w gr. II Czytanie w przedszkolu

II Sportowy Dzień Dziecka dla siekierkowskich przedszkolaków

7.06.2018 r. bralismy udział w II Sportowym Dniu Dziecka dla siekierkowskich przedszkolaków. W zabawie brało również udział Przedszkole Pijarskie oraz Przedszkole Omega. Dzieci miały okazję przenieść się do krainy Smerfów i pokonywać pułapki Gargamela. Nasze przedszkolaki są bardzo wysportowane, więc pokonanie przeszkód na drodze do I miejsca nie było trudne. Zabawa była wyśmienita, a uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci .

Dziękujemy Fundacji BoWarto za zaproszenie heart

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink

W krainie "Piotrusia Pana"

Dnia 5.06.2018 r. udaliśmy sie na wycieczkę do Teatru Studio Buffo na spektakl pt. "Piotruś Pan". Było to wspaniałe przeżycie dla naszych przedszkolaków. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć tego przedstawienia to gorąco polecamy laugh

Dzień Dziecka

4.06.2018 r. kontynuowaliśmy obchody Dnia Dziecka. Z  tej okazji Rodzice ufundowali pyszne

10-te urodziny "Stokrotki"

25 maja 2018 r. był dla naszego przedszkola szczególnym dniem, gdyż obchodziliśmy 10-tą rocznicę nadania nazwy "Stokrotka".

Mali ogrodnicy

Dnia 15 maja grupa starszaków zadbała o to by nasze przedszkole nawet z zewnątrz wyglądało pieknie i kolorowo. Dzieci posadziły piękne kwiaty, które zostały powieszone na ścianie pomiędzy drzwiami wejściowymi do grupy maluchów i starszaków.

"Na wiejskim podwórku"

Dnia 11 maja 2018 r. przedszkolaki z grupy starszaków odwiedziły farmę "Cztery pory roku". Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się:  Jak żyją zwierzęta gospodarskie? Co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja? Czy warchlak to to samo co prosiak? Jakie obrzędy związane są z wiosną? Na koniec zajęć dzieci przygotowały własnoręcznie pamiątki, które zabrały do domu.

Ale kosmos....

Grupa starszaków uczestniczyła w zajęciach dotyczących kosmosu. Kto wie? Może ktoś spośród naszych przedszkolaków zostanie astronautą bądź astronomem wink

U nas jest wesoło laugh

Dzięki wspólnej zabawie uczymy się się ważnej umiejętności, jaką jest współpraca.

A oto jej wynik, wspaniała budowla stworzona przez przedszkolaków z młodszej grupy.

Śpiewać każdy może :D

24.04.2018 r. na sali gimnastycznej odbył się występ muzyczny "Śpiewać każdy może...". Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy starszaków. Wszytskie wykonania byly świetnie przygotowane, a wspaniała publika nagradzała występy gromkimi oklaskami.

Kliknij na zdjęcie a zobaczysz więcejwink

Spotkanie autorskie

6 kwietnia w DK "Dorożkarnia" spotkaliśmy się z p. Moniką Oworuszko, która jest autorka książek dla dzieci. Podczas spotkania autorka opowiedziała o serii swoich kryminałów dietetycznych pt. "Walenty i spółka", które zachęcają dzieci do zdrowego odżywiania.

W świecie kina

16 marca wybraliśmy się do Kinoteki mieszczącej się w Pałacu kultury i Nauki na lekcję pt. "I kto to mów?Czyli jak powstaje dubbing. Uczestnictwo w zajęciach wzbogociło wiedzę przedszkolaków o tajniki dubbingu. Na koniec spotkania dzieci obejrzały bajkę.

Misterium Wielkopostne

22 marca mieliśmy okazję podziwiać występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, w którym przestawione zostało Misterium Wielkopostne.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca jak co roku obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dzieci zakładały zielone ubrania, a podczas pobytu na dworzu poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Uczestniczyliśmy także w przedstawieniu zorganizowanym przez klasę I. Spektakl przedstawiony przez pierwszoklasistów wprowadził nas w wiosenny klimat.Dziękujemy kolegom z klasy I za zaproszenie oraz gratulujemy występuheart

Wiosenny Pokaz Mody

Dnia 20.03.2018 r. uczetniczyliśmy w Wiosenym Pokazie Mody organizowanym przez szkolną świetlicę. Podziwialismy wspaniałe stylizację starszych kolegów ze szkoły, a także mieliśmy szanse wcielić się w rolę stylistki i modelki i wystapić podczas pokazu. Stroje były piękne i kolorowe, a uśmiechy na twarzach widzów i uczestników były pogodne niczym wiosenna pogoda, na którą czekamy wink

Spotkanie ze Strażą Miejską

Dnia 12.03.2018 r. przedszkolaki ze starszej grupy uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicieklą Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz o tym, że nie należy rozmawiac z nieznajomymi. Dzieci chętnie odpowiedały na pytania, ale same także zadawały ich wiele. To było bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie.