Nawigacja

Co słychać w przedszkolu? Wiadomości Informacje dla Rodziców Nasze sukcesy Zajęcia dodatkowe Nasze Przedszkole Rozkład dnia Nasz kodeks Program ,,Znani Polacy'' Zajęcia prowadzone przez Rodziców w gr. II Czytanie w przedszkolu

Przedszkole

Rok szkolny 2017/2018

Zakończenie Roku 2018/2019

Dnia 22 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu odbyło sie uroczyste zakończenie roku. Dzieci żegnające się z przedszkolem przygotowały krótką część artystyczną. Obie grupy wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały piosenki z okazji Dnia Mamy i Taty. 

Życzymy pogodnych i pełnych przygód wakacji laugh

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Dnia 19 czerwca 2018 r. obie grupy wyruszyły pieknym autokarem na wycieczke do Planetarium mieszczącego się w Centrum Nauki Kopernik. Mielismy okazję obejrzec film, w którym Elmo i Żółtodziób – bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” zabierają dzieci w fascynującą podróż do gwiazd. Odwiedził ich także gość z Chin – Hu Hu Zhu, z którym wspólnie oglądają Wielki Wóz, szukają Gwiazdy Polarnej i spacerują po powierzchni Księżyca. 

Była to niesapomniana przygoda dla naszych przedszkolaków wink

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink

"Zwierzyniec siekierkowski"

11 czerwca 2018r. grupa starszaków uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Panią Dorotą Wrońską. Dzieci poznały ssaki żyjące nad  siekierkowskiej Wiśle. Dowiedziały sie jak jak o nie dbać, jak chronić oraz jak z nimi postępować. 

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink    

II Sportowy Dzień Dziecka dla siekierkowskich przedszkolaków

7.06.2018 r. bralismy udział w II Sportowym Dniu Dziecka dla siekierkowskich przedszkolaków. W zabawie brało również udział Przedszkole Pijarskie oraz Przedszkole Omega. Dzieci miały okazję przenieść się do krainy Smerfów i pokonywać pułapki Gargamela. Nasze przedszkolaki są bardzo wysportowane, więc pokonanie przeszkód na drodze do I miejsca nie było trudne. Zabawa była wyśmienita, a uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci .

Dziękujemy Fundacji BoWarto za zaproszenie heart

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink

W krainie "Piotrusia Pana"

Dnia 5.06.2018 r. udaliśmy sie na wycieczkę do Teatru Studio Buffo na spektakl pt. "Piotruś Pan". Było to wspaniałe przeżycie dla naszych przedszkolaków. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć tego przedstawienia to gorąco polecamy laugh

Dzień Dziecka

4.06.2018 r. kontynuowaliśmy obchody Dnia Dziecka. Z  tej okazji Rodzice ufundowali pyszne

ciasteczka i lody. Dziękujemy heart

 

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink

 

10-te urodziny "Stokrotki" 

25 maja 2018 r. był dla naszego przedszkola szczególnym dniem, gdyż obchodziliśmy 10-tą rocznicę nadania nazwy "Stokrotka".

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink

Mali ogrodnicy

  Dnia 15 maja grupa starszaków zadbała o to by nasze przedszkole nawet z zewnątrz wyglądało pieknie i kolorowo. Dzieci posadziły piękne kwiaty, które zostały powieszone na ścianie pomiędzy drzwiami wejściowymi do grupy maluchów i starszaków.

Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz więcejwink

"Na wiejskim podwórku"

Dnia 11 maja 2018 r. przedszkolaki z grupy starszaków odwiedziły farmę "Cztery pory roku". Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się:  Jak żyją zwierzęta gospodarskie? Co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja? Czy warchlak to to samo co prosiak? Jakie obrzędy związane są z wiosną? Na koniec zajęć dzieci przygotowały własnoręcznie pamiątki, które zabrały do domu.

 

Ale kosmos....

Grupa starszaków uczestniczyła w zajęciach dotyczących kosmosu. Kto wie? Może ktoś spośród naszych przedszkolaków zostanie astronautą bądź astronomem wink

 

U nas jest wesoło laugh

Dzięki wspólnej zabawie uczymy się się ważnej umiejętności, jaką jest współpraca.

A oto jej wynik, wspaniała budowla stworzona przez przedszkolaków z młodszej grupy.

Śpiewać każdy może :D

24.04.2018 r. na sali gimnastycznej odbył się występ muzyczny "Śpiewać każdy może...". Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy starszaków. Wszytskie wykonania byly świetnie przygotowane, a wspaniała publika nagradzała występy gromkimi oklaskami.

 

Kliknij na zdjęcie a zobaczysz więcejwink

Spotkanie autorskie

6 kwietnia w DK "Dorożkarnia" spotkaliśmy się z p. Moniką Oworuszko, która jest autorka książek dla dzieci. Podczas spotkania autorka opowiedziała o serii swoich kryminałów dietetycznych pt. "Walenty i spółka", które zachęcają dzieci do zdrowego odżywiania. 

 

W świecie kina

16 marca wybraliśmy się do Kinoteki mieszczącej się w Pałacu kultury i Nauki na lekcję pt. "I kto to mów?Czyli jak powstaje dubbing. Uczestnictwo w zajęciach wzbogociło wiedzę przedszkolaków o tajniki dubbingu. Na koniec spotkania dzieci obejrzały bajkę.

  

Misterium Wielkopostne

22 marca mieliśmy okazję podziwiać występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, w którym przestawione zostało Misterium Wielkopostne. 

                                    

Wiosna, ach to Ty!

21 marca jak co roku obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dzieci zakładały zielone ubrania, a podczas pobytu na dworzu poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Uczestniczyliśmy także w przedstawieniu zorganizowanym przez klasę I. Spektakl przedstawiony przez pierwszoklasistów wprowadził nas w wiosenny klimat.Dziękujemy kolegom z klasy I za zaproszenie oraz gratulujemy występuheart

 

Wiosenny Pokaz Mody

Dnia 20.03.2018 r. uczetniczyliśmy w Wiosenym Pokazie Mody organizowanym przez szkolną świetlicę. Podziwialismy wspaniałe stylizację starszych kolegów ze szkoły, a także mieliśmy szanse wcielić się w rolę stylistki i modelki i wystapić podczas pokazu. Stroje były piękne i kolorowe, a uśmiechy na twarzach widzów i uczestników były pogodne niczym wiosenna pogoda, na którą czekamy wink

 

Spotkanie ze Strażą Miejską

         Dnia 12.03.2018 r. przedszkolaki ze starszej grupy uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicieklą Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz o tym, że nie należy rozmawiac z nieznajomymi. Dzieci chętnie odpowiedały na pytania, ale same także zadawały ich wiele. To było bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie.

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 3 im.Dzieci Powstania Warszawskiego - Przedszkole nr 281 "Stokrotka"
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Warszawie,
  ul.Gościniec 53
  00-704 Warszawa
 • (22)841 43 26                     
  fax: (22)841 43 26

  nr wew.:

  Sekretariat 21
  Świetlica 28
  Przedszkole (grupa starsza) 26
  Przedszkole (grupa młodsza) 30
  Pedagog 25/e-mail:zsp1.pedagog@wp.pl
  Administracja 23

Galeria zdjęć