• Msza Święta - rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 29.08.2023
        •   O. Tadeusz Suślik, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej NMP Królowej Wyznawców i Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży, przy ul. Gwintowej 3  zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę Św. rozpoczynającą rok szkolny 4 września o godzinie 7.30.

• Wyprawka dla pierwszoklasisty

• 28.08.2023
        • Nikogo takiego jak Ty jeszcze tu nie było   i nigdy taki jak Ty już się tu nie pojawi. Masz nam tyle do zaoferowania.

Szanowni Rodzice,

zachęcam, by Uczeń osobiście wybrał  przybory i akcesoria związane z nową przygodą. Podręczniki i ćwiczenia otrzymacie w szkole.

Ważna sprawa:

• plecak- wybierzcie taki, który podoba się dziecku. Nie musi być: „duży”, „na kółkach”, „stelażu” i "firmowy". Ma być lekki i najlepiej z wieloma kieszonkami- to pozwoli na uporządkowanie i szybkie odnalezienie potrzebnych przyborów.  Podręczniki będą przechowywane w szafce  w sali.
          • Zeszyty: na początek nie potrzebujecie wielu zeszytów, na początek wystarczą
          • 1-2 zeszyty w 3 linie;
          • 1-2 zeszyty w kratkę;
          • 1 gładki;
          • dobrze by uczeń miał tzw.: zeszyt na „bazgroły” tzw. brudnopis.

Uwaga: dzieci leworęczne mogą kupić specjalne zeszyty.

Piórnik- to bardzo ważny wybór. Nasza rada- nie kupujcie gotowego piórnika z wyposażeniem. Są drogie i nie zawsze długopis, gumka, będą pasować Uczniowi. Szanowny Uczniu, prosimy, wręcz nalegamy, byś wybrał wyposażenie piórnika wg swoich potrzeb:

a/ długopis- koniecznie sprawdź jak Ci się nim pisze. Czy pasuje Ci do ręki? Nie jest za ciężki? Warto, by miał grubą obudowę, bo łatwiej będzie ci go utrzymać w dłoni. Podpowiadamy, że można kupić długopisy ze specjalną gumową tzw.:  trójkątną nakładką;

b/ ołówek- byłoby super, gdybyś kupił ołówek w kształcie trójkąta, sprawdź jak Ci się nim pisze;

c/ gumka do ścierania- wg uznania;

c/ kredki ołówkowe, świecowe - wybierz sobie zestaw 12 kolorów;

d/ kredki pastelowe tzw. : suche- zestaw 24 kolorów;

e/ blok rysunkowy- 4 szt.;

f/ blok techniczny- 2 szt.;

g/ blok techniczny z kolorowymi kartkami- 2 szt.;

h/ nożyczki /jeśli jesteś leworęczny kup sobie swoje nożyczki/;

i/ klej najlepiej w sztyfcie;

j/ temperówka- tak jaka Ci się spodoba.

k/ linijka- wystarczy Ci  ok 25 cm.;

l/ dobrze, ale niekoniecznie, gdybyś miał flamastry w podstawowych kolorach;

ł/ 2 teczki z gumką.

Szanowni Rodzice, Wasz Uczeń potrzebuje jeszcze:

a/ stroju sportowego: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki lub leginsy, buty sportowe, wszystko spakowane w worek;

b/ obuwia na zmianę, koniecznie z białą podeszwą;

c/ bidonu na picie;

d/ pudełka na lunch.

Z doświadczenia radzimy:  ważne dla poczucia bezpieczeństwa dziecka jest, by każdy element przyborów, stroju był znany dziecku i podpisany a przede wszystkim, by dziecko wiedziało, gdzie jest ten podpis.

Zgodnie z 85-letnią tradycją naszej placówki podczas ważnych uroczystości: np.: rozpoczęcie roku szkolnego obowiązuje strój galowy:

a/ dla chłopców: biała koszula, czarne/granatowe długie spodnie;

b/ dla dziewczynek: biała koszula, czarna/granatowa spódnica.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

Agata Tomaszewska- Woźniak

• 18.08.2023
        • Serdecznie zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 4 września:

• pierwszoklasiści spotykają się w sali nr 11 o godzinie 08.45
          • uczniów klasy II i III zapraszamy na godzinę 09.00
          • uczniów z klas IV-VIII zapraszamy na godzinę 10.00

Zgodnie ze Statutem SP 3 obowiązuje strój galowy.