• Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?

• 16.09.2022
        • Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka to systemowy program skierowany do warszawskich szkół podstawowych, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów i uczennic poprzez wspieranie budowania pozytywnych relacji rówieśniczych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu, dyskryminacji i przemocy.

Kryzys bezpieczeństwa w szkołach ma swoje daleko idące konsekwencje dla zdrowia i życia młodych ludzi – kryzys zdrowia psychicznego i fakt, że rocznie na świecie samobójstwa popełnia tylu młodych ludzi, że „znika” średniej wielkości szkoła – nierzadko łączy się z doświadczaniem przemocy psychicznej, relacyjnej, w tym cyberprzemocy. Przeciwdziałanie wykluczeniu i przemocy wymaga nie tylko wzmocnienia regulacji prawnych chroniących uczennice i uczniów przed tymi zjawiskami. Wymaga również podjęcia przez całą społeczność szkolną zdecydowanych i konsekwentnych działań na poziomie systemowym, które wspierane będą spójnym i szczelnym programem przeciwdziałania i reagowania na wszelkie przejawy agresji, przemocy, wykluczenia i dyskryminacji. Program „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?” jest odpowiedzią Urzędu m.st. Warszawy na te potrzeby.

• Warsztaty ,,Cyberbezpieczeństwo”

• 14.09.2022

Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo” – największe programistyczne oraz edukacyjne wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce! Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Warszawy Rafał Trzaskowski oraz włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji.

11 edycja Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie 17 i 18 oraz 24 i 25 września w naszych placówkach w Warszawie przy ul:

• Mokotów: ul. Wałbrzyska 11: 18.09

• Śródmieście: ul. Krucza 46: 17.09

• Śródmieście: ESPOT – ul. Zajęcza 2A: 24-25.09

• Wawer: ul. Żegańska 18: 18.09

• Targówek: ul. Samarytanka 11A: 17.09 i 25.09

• Bielany: ul. Wrzeciono 9: 17.09

• Ochota/Włochy: Microsoft - al. Jerozolimskie 195A: 17.09

• Białołęka: ul. Erazma z Zakroczymia 15: 17-18.09

• Ursynów: ul. Teligi 6: 17-18.09

• Praga Południe: ul. Osiecka 28/32: 18.09 i 25.09

• Śródmieście/Wola: EY - Rondo ONZ 1:  24-25.09

klasy 1-3: programowanie w języku Scratch oraz Minecraft Education Edition

klasy 4-6: programowanie w języku Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor, a w przypadku warsztatów online, do wyboru są także warsztaty z tworzenia stron internetowych.

klasy 7-8 oraz szkoła średnia: programowanie w językach Python oraz C#

Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.

• Spotkania Rodziców z wychowawcami

• 13.09.2022
        • Szanowni Państwo, zapraszam Was na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym 2022/2023

15 września 2022 r. od godziny 17.00 do godziny 18.00 odbędą się spotkania rodziców  w wychowawcami klas.

Od godzny 18.15 do godziny 19.30 odbędzie się spotkanie z trenerami WCIES.

W roku szkolnym 2022/2023 zaplanowaliśmy realizację ogólnopolskiego programu: Szkoła przyjazna prawom dziecka.

Celem programu jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz zapobieganie agresji, wykluczenia.

Pomadto realizacja programu ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństw poprzez wpieranie budowania pozytywnych relacji rówieśniczych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu, dyskryminacji i przemocy.

Bardzo zależy Nam na współpracy rodziców z gronem nauczycielskim, akceptację celów programu.

Razem możemy więcej. Rodzice, bądźcie z nami 15 września 2022 r.

Agata Tomazewska -Woźniak