Aktualności
„Trening Czyni Mistrza”
- 14.12.2019
Szanowni Państwo,
Informujemy, że projekt Fundacji „Bo Warto” „Trening Czyni Mistrza” otrzymał od miasta dofinansowanie.
W związku z tym zajęcia ogólnorozwojowe, które prowadzi p. Marlena Kolczyńska oraz zajęcia piłkarskie prowadzone przez p. Dominika Bartnika będą kontynuowane w terminie styczeń – marzec.
Dni i godziny nie ulegają zmianie.
Zajęcia rozpoczynamy:
- od 13 stycznia 2020 – p. Marlena Kolczyńska
- od 16 stycznia 2020 - p. Dominik Bartnik
Nowe zgody dla rodziców zostaną dostarczone do szkoły w pierwszym tygodniu stycznia.
"I TY zostań Świętym Mikołajem" #RazemNaŚwieta
- 13.12.2019
Święta Bożego Narodzenia to czas budowania życzliwości, bliskości i szacunku.
Włączenie się do akcji „I Ty zostań Świętym Mikołajem” dla nas to zwykły, mały gest natomiast, dla podopiecznych Domu Samotnej Matki to bardzo wiele.
Szanowni Państwo, Uczniowie,
Jesteśmy wzruszeni i bardzo dumni. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i dary.
Dzisiaj zakończyliśmy akcję, zawożąc z rodzicami paczki do Domu Samotnej Matki wraz z oficjalnymi życzeniami od całej społeczności szkolnej ZSP 1.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym oraz na oficjalnym facebooku.
Projekt ITA. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
- 13.12.2019
Projekt ITA w grudniu skupia się na Międzynarodowym Dniu Wolontariusza.
Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 5 grudnia 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
Młodzież po powrocie ze szkoły coraz częściej zajmuje się wolontariatem, a nie grami komputerowymi czy oglądaniem telewizji – tak wynika z danych zebranych przez organizatorów „Zwolnionych z Teorii”.
Nasza szkoła od wielu lat bierze czynny udział w akcjach charytatywnych. Koło Wolontariatu ZSP 1 wspiera bardzo dużo organizacji np. Domy Dziecka, Domy Samotnych Matek, Hospicja, Schroniska dla Zwierząt. To tylko nieliczne przykłady na to, że nasza młodzież nie przechodzi obojętnie wobec trudnej sytuacji czy cierpieniu innych.
W tym roku Koło Wolontariatu wraz z opiekunem panią Anną Missimą, panią dyrektor Agatą Tomaszewską- Woźniak oraz przy pomocy Samorządu Uczniowskiego i opiekuna pani Marleny Kolczyńskiej zorganizowali apel, na który została zaproszona Dzielnicowa Koordynatorka Edukacji Kulturalnej pani Marta Bernatowicz. Apel miał na celu propagowanie idei wolontariatu. Po spotkaniu został zorganizowany świąteczny kiermasz ciast. Każda klasa miała przygotować ciasto, które 5 grudnia było sprzedawane na dolnym holu. Zbiórka pieniędzy została przeznaczona na Hospicjum Św. Krzysztofa w Warszawie, z którym od lat współpracuje dyrektor pani Agata Tomaszewska-Wożniak.
Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne uczczenie Święta Wolontariatu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym oraz na oficjalnym facebooku.
Justyna Bednarek - spotkanie z autorką
- 11.12.2019
11 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 1 i przedszkola brały udział w spotkaniu z Panią Justyną Bednarek.
„Justyna Bednarek jest dziennikarką, pisarką i ilustratorką, której nazwisko rozsławiła popularna seria książek dla dzieci o przygodach skarpetek, które znikają w pralce – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Ponadto Bednarek napisała jeszcze m.in. nominowaną do tytułu Książki Roku 2016 przez Polską Sekcję IBBY detektywistyczno-kulinarną publikację „Pięć sprytnych kun” oraz bajki muzyczne „W to mi graj”, ilustrowane przez Józefa Wilkonia.
Justyna Bednarek przyszła na świat w 1970 roku w Warszawie. W rodzinnym mieście zdała maturę po ukończeniu XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela oraz uzyskała dyplom ukończeniu Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia im. Karola Szymanowskiego. Następnie na Uniwersytecie Warszawskim studiowała filologię romańską, natomiast umiejętności w zakresie rękodzieła zdobywała na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. W Szkole Nauk Społecznych otworzyła również przewód doktorski, jednak przerwała go. Prywatnie mieszka na warszawskich Bielanach z trójką dorastających dzieci – Bartkiem, Antkiem i Basią.
Wykształcenie językowe pozwoliło Bednarek pracować przez wiele lat w charakterze tłumaczki języka francuskiego. Ponadto redagowała pisma kobiece. W międzyczasie, w 2004 roku, nieśmiało zaczęła próbować swoich sił w literaturze dziecięcej – opublikowała wówczas pisane wierszem bajki, opowiadające o skrzacie imieniem Lenek – „Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka” oraz „Lenek i polowanie”. Wydawnictwo to nie spełniło jednak wymagań autorki, która zniechęciła się i za na kilka lat porzuciła marzenia o literaturze.
Wszystko się zmieniło, gdy Justyna Bednarek niespodziewanie straciła pracę. Cierpiąc z powodu nadmiaru wolnego czasu, postanowiła spożytkować go na powrót do porzuconej pasji. Tak powstała pierwsza część zwariowanych przygód zagubionych skarpetek – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, która ukazała się w 2015 toku. Do współpracy pisarka zaprosiła wówczas utalentowanego ilustratora Daniela de Latoura.
W książce Bednarek skarpetki, które znikają bez śladu w praniu, wyruszają w różne strony świata, by przeżyć tytułowe niesamowite przygody. Historie skarpetek, które stają się na przykład politykami, detektywami czy też gwiazdami filmowymi, cieszą się popularnością nie tylko wśród najmłodszych czytelników, ale również wśród ich rodziców. Doczekały się również kontynuacji w postaci „Nowych przygód skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych) z 2017 roku oraz kilku nominacji i nagród literackich. „Niesamowite przygody…” walczyły m.in. o tytuł Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY oraz tytuł Najpiękniejszej Książki Roku w Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Duetowi Bednarek-de Latour udało się natomiast wywalczyć m.in. Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy w kategorii literatury dziecięcej.”
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Joanna Olech - spotkanie z autorką
- 11.12.2019
10 grudnia 2019 r. uczniowie klas 4 i 6 brały udział w spotkaniu z Panią Joanną Olech.
Joanna Olech (ur. 1955) z wykształcenia grafik, autorka ilustracji do wielu książek dla dzieci, laureatka licznych prestiżowych nagród. Jej Czerwony Kapturek (seria Niebaśnie) otrzymał wyróżnienie w zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005 oraz honorowe wyróżnienie (za tekst Joanny Olech i grafikę Grażki Lange) w konkursie Książka Roku 2005 organizowanym przez polską sekcję IBBY. Dynastia Miziołków (1994), realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy dla dzieci w wieku 10–12 była jej debiutem literackim. Drugą powieścią jest Gdzie diabeł mówi: Do usług (1997). Joanna Olech publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej”.
Nagrody i wyróżnienia
1995 – Dynastia Miziołków – Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego
1996 – Dynastia Miziołków – Dziecięcy Bestseller Roku
2005 – Czerwony Kapturek z serii „Niebaśnie” – Najpiękniejsze książki roku 2005, wyróżnienie; konkurs polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2005, honorowe wyróżnienie
2006 – Różowy prosiaczek – konkurs polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2006, wyróżnienie za ilustracje (autorem książki jest Marcin Brykczyński)
2008 – nominowana do nagrody wydawców „Ikar” za propagowanie książek dla dzieci
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
Certyfikat "Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym" - Projekt ITA
- 03.12.2019
Szanowni Państwo,
Jest nam niezmiernie miło, że kolejne placówki doceniają Projekt ITA. Dzięki zaangażowaniu oraz wiedzy specjalistów ZSP 1, działania w ramach Projektu ITA zostały docenione przez Kujawsko -Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus.
Otrzymaliśmy Certyfikat „ Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym”.
Jesteśmy dumni z uzyskanego tytułu.
ZSP 1
Dyskoteka andrzejkowa!
- 26.11.2019
Szanowni Państwo,informujemy, że 29.11.2019 roku odbędzie się dyskoteka andrzejkowa.
Stroje andrzejkowe mile widziane. Dla uczniów są przewidziane liczne atrakcje.
Start w godzinach:
• 13.30-15.30 dla klas 1-4 i przedszkole gr. 2
• 17.00-19.30 klasy 5-8.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!
Z poważaniem
Samorząd Uczniowski
„I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”
- 25.11.2019
Szanowni Rodzicie, Uczniowie,
gorąco zachęcamy do udziału w akcji dobroczynnej „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” i wsparcia podopiecznych Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Warszawie.
Zbieramy:
- zabawki, gry, książeczki (nowe lub używane),
-przybory szkolne,
-słodycze,
-przybory pielęgnacyjne dla dzieci (np. pieluszki, chusteczki nawilżone),
-kosmetyki dla kobiet (np. szampon, mydło),
-chemię gospodarczą (np. płyn do mycia naczyń),
-suche artykuły spożywcze (np. makaron, ryż, kaszę).
Z góry dziękujemy za Państwa pomoc i zaangażowanie.
Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka #dlakażdegodziecka
- 20.11.2019
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpił także Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1, który zorganizowała w ramach tego dnia przepiękną dekorację, wystawę prac uczniów dotyczącą praw dziecka, lekcje tematyczne oraz pokazując swoją solidarność z dziećmi cała szkoła w dniu dzisiejszym przyszła ubrana na niebiesko- kolor Fundacji UNICEF.
Dziękujemy za zaangażowanie we wspólne świętowanie oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów.
#SzkołaDoHymnu
- 08.11.2019
Nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
Nasze zeszłoroczne świętowanie można było zobaczyć w telewizji TVN 24.
Zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską
- 05.11.2019
au
5 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez przedstawicieli Straży Miejskiej. Na początku o bezpiecznej drodze do domu dowiedziały się nasze pierwszaki. Nie jest to jedyny temat zajęć profilaktycznych, ponieważ nauczyliśmy się jak być prawdziwym przyjacielem zwierząt, jak bezpiecznie poruszać się po internecie oraz jak żyć bez przemocy.
Dziękujemy Straży Miejskiej za badzo interesujące zajecia oraz zaspokojenie ciekawości naszych uczniów.
Zajęcia pokazowe "Ćwiczenie czyni mistrza"
- 31.10.2019
31 października 2019 r., nasza szkoła przeprowadziła lekcję dla uczniów oddziału 6 latków z przedszkola OMEGA. Goście uczestniczyli w lekcji matematyki w klasie 1, temat: "Ćwiczenie czyni mistrza".
Koleżanki i koledzy z Omegi, mieli okazję zobaczyć jak wygląda lekcja w naszej szkole.
My mamy nadzieję, że to nie jest ostatnie spotkanie i wkrótce się zobaczymy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym i oficjalnym facebooku.
Archiwum Aktualności