• Zaproszenie na DZIEŃ OTWARTY do 164 LO

• Informacja od LO 164

Szanowni Państwo,

zapraszamy na Dzień Otwarty do naszego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Oferta skierowana jest tylko dla uczniów, którzy wchodzą wyczynowo w świat sportu, lub już w nim są.

Współpracujemy z największymi Klubami Sportowymi w Warszawie, pod nadzorem Polskich Związków Sportowych. W naszej szkole mamy reprezentantów w kadrze narodowej, w kilku dyscyplinach. Szkoła podpisała porozumienia z AWF Warszawa oraz Wyższą Szkołą Edukacji w Sporcie w celu kontynuacji nauki na wyższych szczeblach edukacyjnych.

Organizujemy współzawodnictwo sportowe krajowe i zagraniczne. Obozy i turnusy sportowe to nasza codzienność. Nasza szkoła zaprzyjaźniona jest z największymi sportowcami, olimpijczykami, którzy wspierają nas doświadczeniem oraz mocno trzymają kciuki za naszych uczniów.

Proszę o udostępnienie informacji (załącznik) uczniom w Państwa szkole.

Dziękuję i do zobaczenia 12 kwietnia br.

• Запрошуємо на підготовче відділення для іноземних учнів 7-8 класів

• 04.04.2022
        • З 4 квітня 2022 року за рішенням Управління освіти міста Варшави ми відкриваємо в нашій школі підготовчі відділення, які можуть відвідувати учні 7-8 класів, які прибувають з-за кордону, не знаючи польської мови або володіють нею на рівні недостатньому для отримання освіти в Польщі.

Навчання на підготовчому відділенні здійснюється за шкільною програмою, з адаптацією методів і форм до індивідуального розвитку та освітніх потреб учнів та їх психофізичних здібностей.

Окрім обов’язкових занять відповідно до основного навчального плану загальної освіти, учні мають право, у разі потреби, за згодою керівного органу, на безкоштовне вивчення польської мови у формі додаткових занять.

Період навчання учня на підготовчому відділенні триває до закінчення дидактично-виховної діяльності в тому навчальному році, в якому учень отримав кваліфікацію на підготовче відділення. Однак, залежно від успішності учня та освітніх потреб, цей період може бути скорочений або продовжений, не більше ніж на один навчальний рік.

Рішення про скорочення або продовження навчання в підготовчому відділенні приймається педагогічною радою на вимогу вчителів, які навчають учня, педагога чи психолога.

Студентський квиток до школи, доступний для завантаження нижче:

zgloszenie_ucznia_cudzoziemskiego_jezyk_ukrainski.docx

• ODDZIAŁ PRZYGOTOWAWCZY

• 04.04.2022
        • Od 4 kwietnia 2022 r. decyzją Biura Edukacji m. st. Warszawy otwieramy  oddział przygotowawczy, do którego  mogą uczęszczać uczniowie klas  7-8  przybywający z zagranicy, nieznający języka polskiego albo znający go na poziomie niewystarczającym do korzystania  z obowiązkowej nauki w Polsce.

Nauczanie w oddziale przygotowawczym jest prowadzone według realizowanych
          w szkole programów nauczania, z dostosowaniem metod i form ich realizacji do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów.

Oprócz obowiązkowych zajęć   zgodnych z podstawą programową kształcenia ogólnego, uczniom przysługuje w miarę potrzeb, za zgodą Organu Prowadzącego, bezpłatna nauka języka polskiego w formie dodatkowych zajęć lekcyjnych.

Okres nauki ucznia w oddziale przygotowawczym trwa do zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym, w którym uczeń został zakwalifikowany do oddziału przygotowawczego, z tym, że okres ten w zależności od postępów w nauce ucznia i jego potrzeb edukacyjnych, może zostać skrócony albo przedłużony, nie dłużej niż o jeden rok szkolny.

Decyzję o skróceniu albo przedłużeniu okresu nauki ucznia w oddziale przygotowawczym podejmuje rada pedagogiczna na wniosek uczących ucznia nauczycieli, pedagoga lub psychologa.

Karta zapisu ucznia do szkoły, do pobrania poniżej:

​​​​​​​zgloszenie_ucznia_cudzoziemskiego.docx​​​​​​​