Szanowni Państwo,
od 20 grudnia do 9 stycznia naukę zdalną w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Szanowni Państwo,
od 20 grudnia do 9 stycznia naukę zdalną w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Poniżej znajduje się list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej.
Szanowni Rodzice,
od 1 stycznia 2022 r. posiłki dla uczniów szkoły przygotowywać będzie firma:
Wszystkie informacje dotyczące obiadów oraz jadłospis znajdziecie Państwo na stronie Szwajcarka
W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto szczególne, pełne dziecięcej radości i zabawy, które pełni też inną ważną rolę. Podczas związanych z tym dniem zajęć należy informować dzieci i młodzież o tym, jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić, jeśli są łamane. Warto podkreślać także istotną rolę dorosłych - mamy i taty, babci i dziadka, ale też nauczycieli, pedagogów oraz Rzecznika Praw Dziecka - którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.
Prace konkursowe proszę składać do 13.12.2021 w sali nr 7 (z tyłu Imię i Nazwisko oraz klasa) . Szkolna komisja konkursowa wybierze po 3 prace z kategorii klas 1-4 oraz klas 5-8.
więcej informacji :Strona Rzecznika Praw Dziecka
Ogloszenie-o-konkursie-na-prace-plastyczne-z-okazji-Ogolnopolskiego-Dnia-Praw-Dziecka-2021.pdf
[Grafika kolorowa przedstawia niemowlę w świątecznej czapce Mikołaja, na grafice zamieszczone są informacje dotyczące akcji charytatywnej]
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
zapraszamy do udziału w akcji "Nie bądź sknera, kup pampera". To już 8 edycja. Świąteczna akcja wspierająca noworodki, niemowlęta i malutkie dzieci. Chore porzucone i potrzebujące!Wspieramy cudowne miejsca i organizacje: - IOP w Otwocku - Fundacja Rodzin Adopcyjnych; - Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kraszewie-Czubakach Fundacja Odzyskać Radość; - Domy dla Dzieci w Otwocku oraz Rodzinny Dom Dziecka w Podbieli; - organizację społeczną Misja Pomocy. Nowe Pokolenie Warszawa. Zbiórka będzie trwała od 19 listopada do 15 grudnia. W strefie Rodzica od jutra będzie ustawione pudełko na rzeczy dla maluszków, liczymy na Państwa dobre serce i chęć niesienia pomocy.
Zbieramy:
• Pampery w rozmiarach 3,4,4+,5,6;
• Obiadki, desery, kaszki dla niemowląt;
• Kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt (np. Linomag, Sudocremy, kremy, emolienty, itp.)
• Chemia dla niemowląt (proszki do prania, płyny do płukania) oraz chemia gospodarcza;
• Środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji);
• Ubranka dziecięce nowe rozmiary 93-116;
• Nowe ręczniki kąpielowe (70/140), pościel (160/200), prześcieradła (90);
• Chusteczki nawilżane;
• Podkłady higieniczne.
Zapraszamy do uczestniczenie w akcji.
[Grafika.Ilustracja kolorowa. Trójka dzieci ciemnoskórych uśmiecha się i przytula. Napis "Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF"]
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 biorą udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.
20 listopada to wyjątkowa data — rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, ze wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić sit przed rożnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje inne możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.
Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przestaniem.
10.11.2021 r.
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT KONKURSOWYCH NA NAJEM LOKALU UŻYTKOWEGO I ORGANIZACJĘ PUNKTU ZBIOROWEGO ŻYWIENIA
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Warszawie,
ul. Gościniec 53, 00-704 Warszawa, w porozumieniu z Radą Rodziców, zaprasza do składania ofert na najem lokalu użytkowego - kuchennego w celu prowadzenia organizacji zbiorowego żywienia na rok szkolny 2021/2022.
Najem lokalu oraz organizacja żywienia zbiorowego obejmuje okresod 03.01.2022 r.
do 31.12.2022 r. Wybrany Najemca zobowiązany będzie zapewnić wyżywienie w czasie roku szkolnego 2021/2022, akcji zima/lato w mieście oraz w czasie dyżurów wakacyjnych
i feryjnych dla oddziałów przedszkolnych. W celu przygotowania rzetelnej oferty konkursowej niezbędne będzie przeprowadzenie wizji lokalowej i sprzętowej w siedzibie Wynajmującego. Niniejszym Organizator konkursu przewiduje możliwość przedłużenia umowy na kolejny rok
z Najemcą na warunkach zawartych w ofercie oraz za porozumieniem stron.
Wynajmujący zobowiązany będzie wyposażyć lokal użytkowy w brakujący sprzęt według własnego zapotrzebowania. Mile widziane będzie zaproponowanie rozwiązania dotyczącego rejestrowania oraz rozliczania wydawanych posiłków, np. wprowadzenie systemu kartowego/chipowego dla uczniów.
ORGANIZATOR KONKURSU
Organizatorem konkursu jest Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Warszawie,
ul. Gościniec 53, 00-704 Warszawa.
MIEJSCE PRZEPROWADZENIA KONKURSU
Konkurs zostanie przeprowadzony w siedzibie Wynajmującego lokal, tj. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Warszawie, ul. Gościniec 53, 00-704 Warszawa.
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie kompletnej, podpisanej oferty wraz z wymaganymi dokumentami.
Ofertę należy sporządzić w formie pisemnej, w języku polskim, na załączonym druku „Oferta”.
Oferent powinien złożyć ofertę w wersji papierowej.
Ofertę należy złożyć w Sekretariacie Szkoły, w zaklejonej kopercie.
Na kopercie należy umieścić widoczny napis:
„OFERTA NA NAJEM LOKALU UŻYTKOWEGO
I ORGANIZACJĘ ZBIOROWEGO ŻYWIENIA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM
NR 1 W WARSZWIE”
Nie otwierać przed 30 listopada 2021 r., godz. 15.00”
WYMOGI DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA OFERTY
Zaproponowanie minimalnej stawki czynszu za lokal nie mniejszej niż 18 zł netto za 1 m2 przedmiotu najmu. Od dnia obowiązywania umowy Ajent pokrywa wszelkie koszty utrzymania kuchni i zaplecza związanego z ich funkcjonowaniem, w tym ze sprawnością urządzeń, przeglądami technicznymi, stanem technicznym pomieszczeń, zatrudnieniem pracowników, zakupem środków czystości, zakupem środków żywnościowych, utylizacją odpadów, zużyciem mediów oraz odpowiednimi dopuszczeniami przez wyspecjalizowane instytucje. W Ofercie należy uwzględnić maksymalną stawkę za posiłki wyrażoną w kwocie brutto, z tym, że każdy posiłek powinien być wyrażony oddzielnie, tj. cena za: śniadanie, zupa, II danie, podwieczorek. Należy podać cenę jednostkową za każdy rodzaj posiłku oraz cenę zestawów - w abonamencie i poza nim. Cenę wydawanych posiłków w stołówce należy skalkulować w oparciu o katalogi przykładowych jadłospisów zgodnych z wytycznymi żywienia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zagwarantowanie wysokiej jakości wydawanych posiłków – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Oferta musi być podpisana przez Oferenta (lub osoby upoważnione przez Oferenta) we wskazanych miejscach na formularzu oferty, na załącznikach do Oferty oraz w miejscach, w których Oferent naniósł zmiany. Załączone do oferty dokumenty mogą być składane w formie oryginału lub kserokopii, potwierdzonej przez oferenta za zgodność z oryginałem na każdej zapisanej stronie. Oferent, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, jest zobowiązany do przedstawienia oryginałów załączonych kserokopii – do wglądu. Zaleca się złożenie oferty na załączonym Formularzu Oferty.
OFERTA POWINNA ZAWIERAĆ:
Datę sporządzenia.
Imię i nazwisko oraz adres Oferenta będącego osobą fizyczną lub nazwę firmy.
Adres do korespondencji wraz z numerem telefonu oraz adresem e-mail.
Zaproponowaną wysokość stawki czynszu za lokal (kuchnia wraz z zapleczem).
Oferowane ceny posiłków.
Wykaz doświadczenia zawodowego w zakresie zbiorowego żywienia, w tym w zakresie żywienia zbiorowego dzieci oraz referencje.
Przykładowy jadłospis na miesiąc z podaniem składników wagowych (gramy), określenie alergenów
w posiłkach.
Oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami konkursu określonymi w regulaminie konkursu, w tym
z projektem umowy najmu lokalu i przyjęciem tych warunków bez zastrzeżeń.
Oświadczenie Oferenta o zapoznaniu się ze stanem technicznym lokalu.
Oświadczenie, że podmiot składający Ofertę nie jest w stanie likwidacji lub upadłości.
Oświadczenie, że podmiot składający Ofertę nie zalega z płatnościami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Urzędzie Skarbowym.
W przypadku najmowanych innych lokali od Miasta Stołecznego Warszawy – oświadczenie o adresach najmowanych lokali oraz o braku zaległości w opłatach z tytułu najmu tych lokali.
Oświadczenie, że Oferent nie figuruje w rejestrze dłużników prowadzonych przez biura informacji gospodarczych, o których mowa w przepisach o udostępnieniu informacji gospodarczych.
Zobowiązanie Oferenta, że przystosuje lokal do umówionego użytku we własnym zakresie i zgodnie
z obowiązującymi normami
Zobowiązanie Oferenta, że posiłki w całości będą przygotowywane w kuchni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Warszawie.
Zobowiązanie, że koszty wsadu posiłków nie będą niższe niż 50% ceny posiłków w rozliczeniu miesięcznym.
Zobowiązanie Oferenta, że będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia dzieci i młodzieży.
Zobowiązanie Oferenta, że nie będzie stosował mrożonych dań gotowych oraz produktów pakowanych próżniowo.
Zobowiązanie, że do każdego posiłku będzie przygotowany bar sałatkowy (przykłady, zdjęcia).
Zobowiązanie, że Oferent będzie dostarczał do Dyrektora Szkoły
w piątki 10-dniowy jadłospis na nadchodzące 2 tygodnie, wraz z gramaturą posiłków
oraz wyszczególnieniem składników wchodzących w skład posiłku (dieta zwykła, eliminująca, w tym: wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, dostosowanie menu do wyznania ucznia).
Zobowiązanie do przechowywania próbek pokarmowych ze wszystkich przygotowanych
i dostarczonych posiłków, każdego dnia przez okres 48 godzin z oznaczeniem daty, godziny, zawartości próbki pokarmowej i podpisem osoby odpowiedzialnej za pobieranie tych próbek (obecnie nie wymagają tego przepisy sanitarne).
Zobowiązanie, że Oferent zapewni możliwość wykupu różnych wersji posiłków, a dla oddziałów przedszkolnych: wersje z wykupem śniadania i podwieczorku.
Zobowiązanie o zapewnieniu możliwości odwoływania posiłków w dniu rezygnacji do określonej godziny na numer telefonu wskazany przez Ajenta.
WYMAGANE DOKUMENTY
Aktualne, wystawione nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed datą złożenia oferty, dokumenty identyfikujące podmiot składający ofertę (zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego) – w przypadku braku możliwości dotrzymania terminów proceduralnych, dopuszcza się złożenie oświadczenia, że
w przypadku wygrania konkursu, wymieniony dokument zostanie złożony przed dniem zawarcia umowy najmu.
Umowę spółki – do wglądu, w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej.
Pełnomocnictwo udzielone w formie pisemnej (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność
z oryginałem przez Oferenta lub osobę upoważnioną przez Oferenta) - w przypadku umocowania pełnomocnika do złożenia oferty lub zawarcia umowy.
Dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług wskazanych w Wykazie doświadczenia zawodowego.
Podpisaną klauzulę zgodnie z wymogami RODO o przetwarzaniu danych osobowych Oferenta (Załącznik nr 3) w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu, przy zachowaniu zasad jawności postępowania konkursowego oraz wynikach konkursu.
TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT
Oferty na najem lokalu użytkowego i organizację punktu zbiorowego żywienia należy składać
w Sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, 00-704 Warszawa do dnia 30 listopada 2021 r. do godz. 15.00.
Oferty, które wpłyną po wskazanym terminie, nie będą rozpatrywane.
Otwarcie kopert odbędzie się w dniu 30 listopada 2021 r. o godz. 17.00 w siedzibie Wynajmującego, z udziałem Komisji konkursowej.
Oferent ma prawo do zmiany swojej oferty przed upływem końcowego terminu składania ofert jedynie w przypadku wycofania poprzednio złożonej oferty.
Oferent jest związany z ofertą 60 dni od dnia otwarcia oferty.
KRYTERIA WYBORU NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
WYNIKI KONKURSU
Informację o wyborze najkorzystniejszej oferty będzie można uzyskać w dniu 03 grudnia 2021 r. po godz. 15.00, poprzez zapytanie drogą elektroniczną na adres
e-mail zsp1@edu.um.warszawa.pl lub telefonicznie pod nr tel. (22) 841-43-26
Oferent, którego oferta zostanie wybrana w konkursie jako najkorzystniejsza, zostanie o tym zawiadomiony drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie.
PRAWA ORGANIZATORA
Dyrektor placówki oświatowej zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu bez podania przyczyny.
OSOBA DO KONTAKTU
Osobą zajmującą się postępowaniem ze strony Wynajmującego jest pan Maciej Jechna-kierownik gospodarczy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Warszawie.
INFORMACJA DLA OFERENTÓW
Lokal użytkowy usytuowany jest w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Warszawie, ul. Gościniec 53, 00-704 Warszawa. Powierzchnia lokalu kuchni wynosi 17,8 m2 + zaplecze magazynowe 15,6 m2, łącznie: 33,4 m2. W celu zapoznania się ze stanem technicznym lokalu oraz projektem protokołu zdawczo-odbiorczego należy zgłosić się do pana Macieja Jechna – kierownika gospodarczego Szkoły.
Stan prawny: lokal nie jest obciążony prawami osób trzecich.
Stan techniczny: lokal użytkowy w stanie ogólnym dobrym. Do obowiązków Najemcy należeć będzie ewentualne doposażenie i zainstalowanie niezbędnego sprzętu do prowadzenia kuchni szkolnej zgodnie z obowiązującymi standardami i normami, we własnym zakresie i na własny koszt.
Lokal użytkowy wyposażony jest w:
Instalację elektryczną,
Instalację wodno-kanalizacyjną,
Instalację c.o,
Instalację wentylacyjną,
Meble kuchenne,
Sprzęt kuchenny.
Informacja o posiadanych meblach kuchennych oraz sprzęcie kuchennym zostanie podana podczas wizji lokalnej w siedzibie Wynajmującego.
SZACUNKOWA LICZBA WYDAWANYCH POSIŁKÓW 160
Załączniki:
załącznik 1 Oferta
załącznik 2 Umowa
załącznik 3 Rodo
Regulamin
zal_1_Wzor_Oferty_ost_Zal.1_do_Zaproszenia(1)xx.doc
więcej informacji : https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
Szanowni Państwo,
W piątek, 29 października o godz. 12:00, w Warszawie oraz innych polskich miastach zawyją syreny alarmowe. Tym razem nie będzie to tylko rutynowy sprawdzian sprawności miejskich systemów ostrzegania. W związku ze zbliżającym się 26. Szczytem Klimatycznym w Glasgow, m.st. Warszawa przyłącza się do zainicjowanej przez Koalicję Klimatyczną akcji Alarm dla Klimatu, która ma wezwać wszystkich decydentów do podjęcia stanowczych działań na miarę skali wyzwania, jakim jest nadciągająca katastrofa klimatyczna. To sprawdzian, z którego ocenę wystawią nam przyszłe pokolenia.
Już dziś, na naszych oczach trwa walka o przetrwanie. Codziennie jesteśmy bombardowani obrazami pożarów lasów, susz, konfliktów międzynarodowych i migracji ludzi uciekających przed przemocą, wojnami i głodem, spowodowanymi niekontrolowaną eksploatacją i konsumpcją zasobów naturalnych. Zdaniem ekspertów mamy niespełna dekadę, by wyhamować globalne ocieplenie i zachować Ziemię taką, jaką znamy – zdatną do życia. Czy się to uda, zależy w dużej mierze od decydentów i polityków, ale również od nas samych.
Mamy nadzieję, że Alarm dla Klimatu będzie dobrą sposobnością, by zachęcić mieszkańców stolicy, także tych najmłodszych – uczniów stołecznych szkół – do pogłębienia wiedzy na temat zmian klimatu oraz do kształtowania proekologicznych postaw.
Zapraszamy do wykorzystania piątkowego, symbolicznego alertu do zorganizowania w Państwa szkole dyskusji z uczniami na temat kryzysu klimatycznego lub do przeprowadzenia lekcji na podstawie materiałów (scenariusza lekcji i prezentacji) przygotowanych przez Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz dla szkół ponadpodstawowych.
Materiały mogą Państwo pobrać tutaj: https://eko.um.warszawa.pl/-/lekcje-o-klimacie-i-powietrzu-1
Wierzymy, że dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu oraz dzięki wspólnej aktywności na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju, możemy wywrzeć presję na zmiany systemowe i zadbać o wspólną, bezpieczną i dostatnią przyszłość.
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców mieszkających w Warszawie pt. “Jak budować autonomię dziecka z zespołem Aspergera”.
Kiedy: 06.11.2021 r. godz. 10.00-14.00
Gdzie: Centrum Ingenium u. Meissnera 12
http://www.centrumingenium.pl/jak-budowac-autonomie-dziecka-z-zespolem-aspergera/
Więcej informacji w załączniku:
Jak_budowac_autonomie_dziecka_z_Zespolem_Aspergera.pdf
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS PRO WM na lata 2014-2020
Powered by aSc EduPage