• WOŚP ❤❤❤ 29 Finał- 31.01.2021 r.

• 30.01.2021

zachęcamy do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

WYGRAMY dla dzieci ❤❤❤

WOŚP

• I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego ‘Łap Chwilę” pod hasłem “Z perspektywy przechodnia”

• 25.01.2021
        • Szanowni Państwo!

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży od 9 do 19 roku życia uczęszczającej do placówek edukacyjno- wychowawczych na terenie województwa Mazowieckiego. Do konkursu można zgłaszać się poprzez placówkę, jak również indywidualnie.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczestnik może złożyć pracę na konkurs w dwóch kategoriach.

I. Literackiej:

1. poezja- maksymalnie dwa utwory poetyckie (wiersze, fraszki, teksty piosenek itp.);
          2. jeden krótki utwór literacki (opowiadanie, pamiętnik itp.) eseistyka i publicystyka (reportaż, esej itp.)
          do 3 stron A4 maszynopisu – czcionką Times New Roman roz. 12, interlinia 1,5.

II. Fotograficznej: samodzielnie wykonane zdjęcie w formie odbitki o formacie 13×18 cm .
          Technika wykonania zdjęcia jest dowolna, lecz zachęcamy do korzystania z aparatu w telefonie.

Ze względu na zmieniony termin ferii, przedłużyliśmy termin zgłaszania prac konkursowych. Prace należy dostarczyć:

1. W formie papierowej, osobiście lub pocztą na adres:
          Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, 01-442 Warszawa, ul. J. Brożka 1a (placówka czynna jest: poniedziałek-czwartek od 10.00 do 20.00, piątek od 10.00 do 19.00) do 19 lutego 2021.

2. W formie elektronicznej na adres e-mail: zwpek.imprezy@gmail.com –
          w temacie wiadomości wpisując „Łap Chwilę- Z perspektywy przechodnia” do 19 lutego 2021.

Dla osób nagrodzonych i wyróżniających się przewidzieliśmy nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.
          Gala finałowa odbędzie się 16 kwietnia 2021 roku o godz. 14.00 w placówce ZWPEK.

Więcej informacji : MDK Konkurs

Regulamin_Lap_Chwile_2020.pdf

Zalacznik_nr_2_-_Zgody_Lap_chwile_2020.pdf

Zalacznik_nr_1_-_Karta_zgloszenia_Lap_chwile_2020.pdf

• Psychologiczne Centrum Wsparcia

• 21.01.2021

m.st. Warszawa w marcu 2020 r. uruchomiło Psychologiczne Centrum Wsparcia, którego zadaniem jest pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami w czasie pandemii.

Specjaliści z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych od poniedziałku do piątku pełnią dyżury telefoniczne w ramach Psychologicznego Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów.

• OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MITOLOGICZNA

• 21.01.2021
        • W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej wzięło udział 7 uczniów z klasy V, VIa i VIb.

Dwoje z nich Liliana Gadomska z kl. VIb i Tymon Pietruszka z kl. V uzyskało tytuł laureata.

Gratulujemy.

• Gra miejska "Szczęśliwe Drogi"

• 21.01.2021

w imieniu Urzędu Dzielnicy Mokotów M.St. Warszawy zapraszamy do wzięcia udziału w Grze miejskiej pn. "Szczęśliwe Drogi", która przeniesie uczestników do Warszawy okresu dwudziestolecia międzywojennego, aż po moment zagłady stolicy, czyli do czasu Powstania Warszawskiego 1944 roku. Przybliży ona uczestnikom postać i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w sposób ciekawy i kreatywny.

Komu nie straszna zimowa aura, a doskwiera mu brak ruchu na świeżym powietrzu, tego nie może zabraknąć na trasie gry.

Startujemy 23.01.2021 r. (sobota) w godzinach 10.00 – 15.00.

Informacje i zapisy na stronie internetowej:

Więcej informacji na : www.kulturalne-eventy.pl

Zapisy na : kulturalneventypl@gmail.com

UWAGA! Dla każdego uczestnika gry przygotowaliśmy drobny upominek

• Konkursy klas 1-3

• 21.01.2021

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla klas I-III.

Zapisy do 15.02.2021 r. u wychowawcy (dla chętnych).

Konkurs odbędzie się 25.02.2021 r.

Koszt uczestnictwa jednego ucznia w konkursie to 12 zł.

Alfik Humanistyczny dla klas I-III.

Zapisy przeprowadzane są do 1 marca u wychowawcy (dla chętnych).

Konkurs odbędzie się 11.03.2021 r.

Koszt uczestnictwa jednego ucznia w konkursie to 12 zł.

• Ważne informacje!

• 19.01.2021

zachęcamy do zapoznania się z pismem Prezydenta m.st. Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego:

• "Aktywni w mieście"

• 11.12.2020

Pandemia to dla nas wszystkich szczególny czas. Jak nigdy dotąd, z jeszcze większą siłą przekonaliśmy się, jak ważne jest dobre funkcjonowanie naszego organizmu. Ważna jest również świadomość, że poprzez odpowiednie wybory, codziennie możemy wpływać na nasze zdrowie. Miesiące, które większość z nas spędziła w czterech ścianach, utwierdziły nas w przekonaniu, jak istotne dla dobrego samopoczucia są aktywność fizyczna i rekreacja w plenerze.[1]

Nasza placówka bierze udział w akcji „Aktywni w mieście”.  Wspólnymi działaniami podniesiemy sprawność fizyczną uczniów.

Nasz nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Woźniakowski przekazuje uczniom wyzwania na platformie Teams. Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję i wspieranie zdrowych zachowań. W sprawie szczegółowych  informacji prosimy o kontakt z trenerem na czacie prywatnym w platformie Teams.  Każda aktywna osoba może liczyć na dodatkową ocenę z WF.

[1] https://www.szkolazklasa.org.pl/aktywni-w-miescie-zapraszamy-do-sportowej-akcji-warszawskie-szkoly/?fbclid=IwAR129Q1SzKCPV1fpkOJH4IRNHIrv68c3xw2PB79ILg_J0Iux2CA-grPHZfQ